A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize dokunan hesabını iyi yapsın

Eklenme : 2016-12-23 23:07

İZMİR - İzmir'in Tire ilçesinde, SÜTAŞ'ın Entegre Tesislerinin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’deki gelişmelere değinerek, “Bize kimse diplomasi dersi vermesin. Bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini iyi alır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize dokunan hesabını iyi yapsın

İzmir'in Tire ilçesinde, SÜTAŞ'ın Entegre Tesislerinin açılış töreni öncesi vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere değinerek "Bize kimse diplomasi dersi vermesin, biz dersimizi iyi biliyoruz. Ve bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz. Zira bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini iyi alır. Canımız acıyor, farkındayız, ama onlara da gereğini yaparız" dedi.

850 kişiye istihdam ve 8 bin aileye düzenli gelir elde etme imkânı sağlayacak olan tesisin Tire'de yapacağı olumlu katkıya değinen ve yatırımı gerçekleştiren firma sahiplerine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tire'nin böyle dev bir yatırım için seçilmiş olması manidardır" dedi.

"İstedikleri kadar terör estirsinler, bu milleti bölemeyecekler"

Cumhurbaşkanı Erdoğan devamında şunları söyledi: "Bu çiftçimizin, bu hayvancılıkla uğraşan tüm vatandaşlarımın emeklerinin değerlendirilmesine yönelik bir adımdır. Bundan dolayı hakikaten burada emeğin karşılığını bulmuş olması bizim için bir iftihar vesilesidir."

Terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin devam edeceğini vurgulayan ve "İstedikleri kadar terör estirsinler, bu milleti bölemeyecekler" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere şifa temennisinde bulundu.

"Silahlı Kuvvetlerimiz, özgür Suriye ordusuyla birlikte El-Bab'da çalışmaları sürdürüyor"

Konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında El Bab'ta yürüttüğü operasyona da değinen ve operasyonda verilen şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek "Biz bir ölürüz bin diriliriz" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Şimdi bazıları akıl veriyor, ‘bizim Suriye'de ne işimiz var, dünyayı biz mi kurtaracağız' diyor. Bizim dünyayı kurtarmak diye bir derdimiz yok; ama benim Kilis'ime, benim Gaziantep'ime saldıranlarla hesabım var. Kardeşlerim, bunlar ne akılsız adam. Benim 56 vatandaşım Gaziantep'te şehit ediliyor; utanmadan, sıkılmadan ‘dünyayı mı biz mi kurtaracağız' diyor. Ve biz sabır sabır sabır dedik, en sonunda girmek zorunda kaldık ve şu anda da işte El-Bab'a inmiş vaziyetteyiz, Silahlı Kuvvetlerimiz özgür Suriye Ordusuyla birlikte orada çalışmaları sürdürüyor."

"Bize dokunan hesabını iyi yapsın"

Kimi çevrelerden ‘Bu işinin bir diplomatik yanının olması lazım' şeklinde eleştiri yöneltildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Olmadığını kim söylüyor sana? Biz çevrede koalisyon güçleriyle beraberiz, çalışıyoruz, Rusya'yla aynı şekilde, İran'la aynı şekilde, bütün bunlarla görüşmek suretiyle bir taraftan da bunu yapıyoruz. Aynı şekilde Suudi Arabistan, aynı şekilde Katar, bütün bunlarla görüşerek bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize kimse diplomasi dersi vermesin, biz dersimizi iyi biliyoruz. Ve bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz. Zira bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini iyi alır. Canımız acıyor, farkındayız, ama onlara da gereğini yaparız" diye ekledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER