Bakan Müezzinoğlu: Türkiye bölgenin sağlık turizmi merkezi olacak

Sağlık turizmi konusunda yapılan çalışmaları değerlendiren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’nin uluslararası sağlık turizmi merkezi olacak potansiyelde olduğunu ifade etti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2015 yılının ilk basın toplantısını Edirne'de DSİ 11. Bölge Müdürlüğüne ait toplantı salonunda gerçekleştirdi. Sağlık alanında yapılacak bazı projelerden bahseden Müezzinoğlu, toplamda 95 bin yatak kapasitesiyle Türkiye'yi bölgenin sağlık turizmi merkezi haline getirmeyi planladıkları belirtti.

"Yapılacak hastaneler 4-5 yıl içerisinde tamamlanacak"

Bakan Müezzinoğlu, "Sağlık Bakanlığı olarak 216 tane hastanemizi kamu olarak yapıyoruz ve toplam yatak kapasitesi 32 bin. Bu hastanelerin bir kısmı 2015 yılında diğerleri de 2016 yılında hizmete girecek. Bu yıl yine kamu olarak yaklaşık 12 bin yatak kapasiteli kamu hastanelerinin ihalesini yapacağız ve onlar da 2017 yılında hizmete girecek. Diğer taraftan kamu-özel işbirliğiyle 26 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin inşaatları devam ediyor. Onlar 2016 ve 2017 yılında hizmete girecek. Yine bu yıl yaklaşık 25 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin ihalesini yapacağız." dedi.

Sağlık turizmi konusunda yapılan çalışmalardan da bahseden Müezzinoğlu, "Toplamda 95 bin yatak kapasiteli hastaneleriyle dünyada sağlık yatırımlarını sıfırdan, yeniden yapmış dünyanın tek ülkesi olacağız. Hastanelerin yüzde 95'ini önümüzdeki 4-5 yıl içinde tamamlamış olacağız. İnşallah Türkiye'yi bölgenin sağlık turizmi merkezi yapacağız" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler