Yangında ağır yaralanan genç ambulans uçakla İstanbul'a sevk edildi

Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen yangında alevlerin arasında kalarak ağır yaralanan genç, ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi.

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Başaran (Misrik) Mahallesi'nde dün bir evde elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında Zilan Sakin (18) ve yaşı öğrenilemeyen Mehmet Ali Sakin adlı kardeşler hayatını kaybetmiş anne Zergan Sakin (52), ile diğer oğlu Abdurrahman Sakin (25), ağır yaralanmıştı.

Yangında ikinci derece yanığı olan anne Sakin, dün saat 14.30' da İstanbul'dan Mardin Havalimanına gelen Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla, İstanbul'daki Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş ve bu sabah yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Üçüncü derece yanığı olan ve Kızıltepe'deki özel bir hastanenin yoğun bakımında 2 gündür bulunan oğlu Abdurrahman Sakin de ilgili yanık ünitesinin bulunmasının ardından İstanbul'dan Mardin Havalimanına gelen Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla saat 18.05'te annesinin hayatını kaybettiği Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. (Mehmet Aslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler