“Dünyada artık ‘Vekalet Savaşları’ vardır”

Yeni yılınilk toplantısını muhtarlarla gerçekleştiren Muş Valisi Seddar Yavuz, dünyada artık vekalet savaşlarının olduğunu söyledi.

Yeni yılda Valilik Toplantı Salonunda muhtarlarla bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, burada yaptığı konuşmada, dünyada artık vekâlet savaşlarının olduğunu belirterek, Vekâlet Savaşları kapsamında DAEŞ, PKK, YPG, YPC, DHKP-C, FETö gibi birçok terör örgütünün eli ile Türkiye'ye savaş açıldığını söyledi.

Toplumsal huzuru bozmak için dış güçlerin maşası olan bütün terör örgütleri ile mücadele etmeye devam ettiklerini söyleyen Yavuz, "Bu gün emperyalist güçlerin icadı olan DAEŞ ile tek mücadele eden ülke Türkiye'dir. Milletimizin huzuruna kasteden ve ülkemizi istikrarsızlaştırmak isteyenlere karşı bugün bizlere düşen saflarımızı sıklaştırmak ve birbirimizi daha çok sevmektir. Çünkü başka Türkiye yok. Bugün 3 milyon Suriyelinin sığındığı ülke Türkiye'dir. Türkiye dağılırsa bu ümmetin gideceği başka bir yer yok. Artık susma zamanı değil, artık hak ve hakikatin yanında durma zamanıdır." dedi.

Türkiye'nin emperyalist güçlerce gündemi belirlenen bir ülke iken, dünyada gündemi belirleyen bir ülke olduğunu belirten Yavuz, "Terör bataklığını kurutmak üzere başlattığımız Fırat Kalkanı Operasyonu ile mazlum ve mağdurların yanında yer almamızla birçok oyunu bozduk. Bu durumu hazmedemeyenler her an yeni bir eylem içinde olabilirler. Bu nedenle her zaman uyanık olmak durumundayız. Muş'ta göreve başladığım ilk günden itibaren vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, en öncelikli görevimiz olmuştur. İlimiz giriş-çıkış noktalarında güvenlik önlemleri devam ediyor. Bu soğuk havada yol tedbirleri alan vatan evlatlarını bekletmek elbette bizim de hoşumuza gitmiyor. Ama bunu vatandaşımızın güvenliği için yapıyoruz. Sizlerin aracılığı ile vatandaşlarımıza göstermiş oldukları anlayış ve sunmuş oldukları desteklerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum." Şeklinde konuştu.

Daha sonra muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Vali Yavuz, sorunların çözümü ve taleplerin değerlendirilmesi için ilgili kurumlara talimat verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler