Asgari ücrete zammı az bulduklarını söyleyen HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, tespit komisyonunun yapısının değişmesi gerektiğini belirtti.

Hak İşçi Sendikalar Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, Gaziantep'te basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Burada açıklamalarda bulunan Toruntay, asgari ücrete yapılan yüzde 8'lik zammın beklentilerinin altında kaldığını söyledi.

Asgari ücret artışıyla ilgili sıkıntıların Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yapısıyla ilgili olduğunu belirten Toruntay, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yapısının bir an önce değişmesi ve işlevsel hale gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Rabbim ülkemize birlik ve beraberlik versin. İnşallah birliğimizi, sağlığımızı bozmadan hizmet etmeye, bu ülkede yaşamaya devam ederiz. Gaziantep hassas bir yer. Geçmişte de terörün acılarını yaşadı. Rabbim bir daha göstermesin." dedi.

Toruntay, açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler