A A A

İzmir Valisi Ayyıldız'dan saldırıya ilişkin açıklama

Eklenme : 2017-01-05 18:00

İZMİR - İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Adliye önünde bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 6-7 kişinin yaralandığını açıkladı.

İzmir Valisi Ayyıldız'dan saldırıya ilişkin açıklama

İzmir Adliyesi önünde bombalı araçla gerçekleştirilen saldırının ardından Vali Erol Ayyıldız basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Saldırıda bir polis ve adliye memurunun hayatını kaybettiğini belirten Vali Ayyıldız, eldeki verilerin saldırıyı PKK'nin gerçekleştirdiğini gösterdiğini belirtti.

Ayyıldız, "Bu çatışmada içinde olan teröristler kaçarken bombalı aracı patlattılar. Bunun sonucunda da çıkan çatışmada bir polis memurumuzla, bir adliye memurumuz şehit oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize şifalar diliyoruz." dedi.

Saldırının ardından bir bombalı aracın tespit edilip imha edildiğini dile getiren Ayyıldız, "İki terörist ölü olarak ele geçirildi. Yanlarında iki adet kaleşnikof tüfek bulunuyordu. Teröristlerin yanında sekiz el bombası vardı. Bir bombalı araç daha tespit edip imha ettik. Eldeki veriler PKK'yı gösteriyor." ifadelerini kullandı.

öte yandan, Cumhuriyet Başsavcılığının bölgede incelemelerinin devam ettiği öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER