HÜDA PAR Gençlik Kollarından kan bağışı kampanyasına destek

HÜDA PAR Diyarbakır İl Gençlik Kolları, Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Geçen hafta Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın, sosyal medya üzerinden kan stoklarının azaldığını duyurması üzerine kan verme kampanyası başlatan HÜDA PAR Gençlik Kolları, Diyarbakır'da kan bağışında bulundu.

Kampanyalarını Diyarbakır'da düzenledikleri programla kamuoyuna açıkladıklarını belirten HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı İlyas Kaya, Hz. Peygamber'in "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır." hadis-i şerifini, kendilerine şiar edinerek başlattıkları kampanyaları sonrası il ve ilçe Gençlik Kolları Başkanlıklarının öncülüğünde birçok üye ve sevenlerinin Kızılay Kan Merkezleri'ne akın ettiğini söyledi.

"Böylesi bir girişimi çok faydalı ve önemli buluyoruz"

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın açıklamasıyla gündeme gelen kan stokundaki yetersizlikten dolayı böyle bir kampanya başlatmayı elzem gördüklerini belirten Kaya sözlerine şöyle devam etti:

Tüm üye ve gönüllülerimize gerek sosyal medya üzerinden gerekse de birebir telefonlarla ulaşarak başlattığımız kan verme kampanyasına iştirak etmeleri için teşvikte bulunduk. Zira böylesi bir girişimi çok faydalı ve önemli buluyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in zaman zaman kan verdiğini ve bunu da tavsiye ettiğini müşahede ediyoruz. Dolayısıyla bu gün burada kan vererek böylesi bir sünneti de ihya etmiş oluyoruz. Bugün, tıp biliminde de kan vermenin insan sağlığı açısından ne kadar faydalı olduğunu doktorlar da dile getirmektedirler.

Kaya, son olarak herkesi kan bağışında bulunmaya davet etti. (Emrah Deniz, Osman Yürür- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler