USTAD’tan “Çözümün Süreci” raporu

USTAD, hazırladığı “Çözümün Süreci” raporunu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile paylaştı.

Mardin merkezli düşünce kuruluşu Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD) tarafından çözüm süreci kapsamında "Çözümün Süreci, Gelişmeler ve Beklentiler" konulu bir rapor hazırladı.

2014 yılının sonuna kadar süreci olumlu ve olumsuz etkileyen söylem ve eylemlerin yanı sıra sürece katkı sunmak adına bölgede yürütülen sivil toplum çalışmalarından örneklerin yer aldığı raporun sonunda, süreçte karşılaşılan birtakım sıkıntıları ve çözüm önerileri yer alıyor.

USTAD tarafından hazırlanan bu rapor USTAD Başkanı Ahmet Akgül ve Mehmet Timurağaoğlu tarafından Mardin'e gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'ya takdim edildi.

Raporu uzun bir süre inceleyen Süleyman Soylu, USTAD'ın bölgede yaptığı güzel çalışmaları izlediklerini ve takdir ettiklerini söylerken, raporu incelemek üzere yanına alan Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş ise bölge içerisinden yapılan bu çalışmayı memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler