HÜDA PAR kan bağışı desteğine devam ediyor

Kızılay'ın kan stoklarında azalma yaşandığı yönünde çağrısının ardından HÜDA PAR Adıyaman il teşkilatı tarafında kan bağışında bulunuldu.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın sosyal medyadaki çağrısının üzerine HÜDA PAR teşkilatları Kızılay Kan Merkezlerinde kan vermeye başladı.

HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik ve yönetim kurulu ile gençlik kolları üyeleri, kan bağışında bulunarak, tüm vatandaşları kan vermeye davet ettiler.

Kan bağışı kampanyasıyla ilgili konuşan HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik, kan vermenin hiçbir zararının olmadığını, aksine hem maddi hem de manevi birçok faydasının olduğunu söyledi.

Çelik, "Kızılay'ın yaptığı kan çağrısı üzerine biz de hem insani hem de İslami görevimizi yerine getirmek için bu çağrıya icabet ettik. Kan vermenin insan vücuduna hiçbir zararı yoktur. Aksine hem maddi hem de manevi birçok faydası vardır. Tüm halkımızı bu çağrıya icabet etmeye davet ediyor ve kan vermek için seferber olan halkımıza teşekkürü bir borç biliyoruz" dedi. (Ferit Gölgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler