Türkiye genelinde kan verme kampanyasına destek veren HÜDA PAR Denizli il başkanı, kan bağışının hem insani hem de İslami bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Kızılay'ın kan stoklarında azalma yaşandığı yönünde çağrısının ardından HÜDA PAR Denizli gençlik kolları teşkilatı tarafında kan bağışında bulunuldu.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın sosyal medyadaki çağrısının üzerine HÜDA PAR teşkilatları Kızılay Kan Merkezlerinde kan vermeye devam ediyor.

Soğuk havalardan dolayı kan bağışının azaldığı açıklamalarının ardından Türkiye genelinde kan bağışı kampanyası başlatın HÜDA PAR, Denizli'de de gençler yoğun ilgi gösterdi.

Kan bağışıyla ilgili başlatılan kampanya hakkında değerlendirmelerde bulunan Denizli İl Başkanı Mehmet Kaçan, kan bağışının islami bir sorumluluk olduğunu Hz Muhammed'in de kan verdiğini söyledi.

Kan bağışında bulunan Kaçan, vatandaşları da kampanyaya destek vermesini istedi. Kaçan, "Kan bağışıyla hem insani hem de İslami sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Kan vermek Resulullah'ın da yaptığı bir şeydir. Aynı zamanda ülke olarak zor bir zamandan geçiyoruz. Bu zor zamanları ancak birlik ve beraberlikle atlatabiliriz. Bu kampanya da buna bir vesiledir. Bundan dolayı kan verebilecek tüm vatandaşlarımızı Kızılay merkezlerine kan vermeye davet ediyoruz." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler