HÜDA PAR'dan kan bağışı çağrısına destek

Kızılay'ın kan stoklarında azalma yaşandığı yönünde açıklamasının ardından HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı toplu halde kan bağışında bulundu.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Kızılay'ın kan stoklarında azalma yaşandığı yönünde açıklamasının ardından "İnsanı yaşat ki insanlık yaşasın" sloganıyla toplu halde kan bağışında bulundu.

Kızılay Kan Merkezinde gerçekleştirilen kan bağışına HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, Şahinbey İlçe Başkanı Orhan Harat, Şehitkâmil İlçe Başkanı Mustafa Karakurt, Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kızılçınar, çok sayıda parti üyesi ve gönüllüsü katıldı.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Erat, burada yaptığı açıklamada, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın çağrısının ardından parti olarak kan bağışında bulunduklarını söyledi.

Erat, "Teşkilatımızın olduğu bütün illerde gençlik kollarımız 'İnsanı yaşat ki insanlık yaşasın' sloganıyla bir kampanya düzenledi. Kampanya Türkiye genelinde devam ediyor. Bu kampanyaya bizler de iştirak ettik. Onlarca üyemizle beraber buraya geldik, kan bağışında bulunuyoruz. Malumunuz, kan aldırmak sünnettir. özellikle kana ihtiyaç duyan insanlar bu konunun ne kadar önemli olduğunun farkındadırlar. Bu manada özellikle Gaziantep halkımızı, sivil toplum kuruluşlarını ve sendikaları kan bağışına destek vermeye davet ediyoruz." dedi.

Türkiye'nin birçok yerinde kampanyaya destek verildiğini sözlerine ekleyen Erat, bu vesileyle halkı kan vermeye teşvik ettiklerini ifade etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler