Gölete giren onlarca kaz telef oldu

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı bir köyde gölette giren kazların telef olduğunu söyleyen köy sakinleri, diğer hayvanlarının ölmemesi için suyun analizinin yapılmasını istediler.

Bismil'e bağlı Çorapa (Gültepe) köyü sakinleri, gölete giren onlarca kazın telef olduğunu belirterek, yetkililerden suyun analizinin yapılmasını talep ettiler.

Köy sakinleri, birkaç gündür gölete giren kazların telef olduğunu birçok kaz ve büyükbaş hayvanın da hastalandığını ifade etti.

Geçimlerini hayvancılıkla sağladıklarını söyleyen Köy sakinlerinden Mesut Şimşek, "Köyümüzün kazları kaç gündür gölete girdikten sonra hastalanıp ölüyorlar. Şimdiye kadar yüz kazın öldüğü göletlin suyunun zehirli olduğunu düşünüyoruz. Yetkililerden buraya gelip suyun analizini yapmalarını ve nedenini bulmalarını istiyoruz." dedi.

Şimşek, "Birçok hayvan hastalandı ve büyükbaş hayvanlar da düşük yapmaya başladılar. Biz gölet suyundan şüpheleniyoruz yetkililerin derhal bu gölette el atmalarını talep ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler