A A A

Erzincan'da Siyer Sınavı heyecanı

Eklenme : 2017-01-29 14:56

ERZİNCAN - Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Erzincan'da bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Siyer Sınavı'na büyük ilgi gösterildi.

Erzincan'da  Siyer Sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Erzincan'da düzenlenen Siyer Sınavı'na her yaştan insan ilgi gösterdi. platform yetkilileri, kentte bu yıl 4'üncüsü düzenlenen sınavda geçen yıla oranla katılımcı sayısının arttığını söyledi.

Siyer Sınavı, Türkiye genelinde 64'ü il, 150'si ilçe olmak üzere toplam 220 merkezde düzenlenen sınava 7'den 70'e 200 binden fazla kişi iştirak etti. Saat 10.30'da başlayan sınav 2 saat sürdü.

Erzincan'da da Merkez İlkokulunda düzenlenen sınava girmek için gelen katılımcılar 2 saat boyunca kendi kategorilerine göre hazırlanan soruları çözmeye çalıştı.

Sınav sonuncu duygu ve düşüncelerini dile getiren katılımcılar sınava düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu Erzincan Koordinatörü Oğuzhan Çetinkaya, kentte bu yıl dördüncüsün düzenledikleri Siyer Sınavı'na halkın büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

"Çetinkaya, "İnşallah her geçen sene katılımının arttığını ve artık KDSS'nin bir beklenti haline geldiğini görüyoruz. İnşallah bu sayede her evde Peygamber (as) konuşuluyor. Hatta katılımcılardan bazıları 'Evde ders yapmamız için güzel bir başlangıç oldu, sınavı bahane ederek evde Peygamber hayatı okunmaya başlandı.' dediler. Burada bizim ufak bir katkımız dahi olmuşsa ne mutlu bize. Burada asıl kazanan asıl kazanan ümmet olmuştur." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER