Mardin'de 52 kamu personeli ihraç edildi

Mardin'de aralarında öğretmenlerin de bulunduğu 52 kamu personeli görevinden ihraç edilirken, bir kişi ise görevine iade edildi.

OHAL kapsamında 686 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnameye göre, Mardin'de aralarında öğretmenlerin de bulunduğu 52 kamu personeli görevinden ihraç edilirken, bir kişi ise görevine iade edildi.

Artuklu ilçesinde Abdulhalim G., Ahmet A., Aysun Ç., Cihad O., Hilal A., İbrahim Y., Mehmet A., Muhammed Said A., Neslihan K., özlem Ü. O., Şeyhmus U. ve Yusuf K. adlı öğretmenler ihraç edildi.

Nusaybin'de Dilan B., Ercan H., Gürbüz D., Hatice Z., İbrahim Ç. B., Kerim E., Mehmet Z., Meltem K., Murat A., Necdet A., Nevzat B., Serdar N. ve Şoreş H. adlı öğretmenler ihraç edildi.

Midyat'ta Faysal A., Fırat O., Merve A., Pelin U., Rukiye U. ve Suzan D. adlı öğretmenler ihraç edildi.

Dargeçit'te Dikran K., Gül D., Gülsüm B., İkram İ., Mustafa A., Müzeyyen Kavri Ç., Nasraddin O., özge A. ve Selma Y. adlı öğretmenler ihraç edildi.

Kızıltepe ilçesinde Betül H., Caner K., Çetin O., İbrahim K., Murat D. ve Yağmur K., Mazıdağı'nda Esra ö., Yeşilli'de Muhammed Usame C., Savur'da ise İsmail D. ihraç edilen öğretmenler arasında.

675 sayılı KHK ile görevden alınan sağlık teknikeri Cihat T. ise görevine iade edildi. (M. Salih Keskin–İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler