Çığ altından kalan kepçe operatörü hayatını kaybetti

Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ düşmesi sonucu karla mücadele çalışması yapan kepçenin operatörü hayatını kaybetti.

Bahçesaray ilçesinde 3 günden bu yana etkili ola kar yağışından dolayı Van Büyükşehir Belediyesi kapalı yolların açılması için çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi'ne ait karla mücadele ekiplerin kullandığı bir kepçenin üzerine çığ düşmesi sonucunda kepçe operatörü hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre, Bahçesaray ilçesine 16 kilometre uzaklıktaki Altındere Mahallesi Dikmenler Mezrası'nda bulunan bir hastanın kurtarılması için Büyükşehir Belediyesi çalışma başlattı. Hastanın kurtarılıp ambulansla ilçeye gönderilmesinin ardından, kepçe operatörü yol açma çalışmasına devam etti.

Akşam saatlerinde yol açma çalışmasını yapan Vasıf Karca isimli kepçe operatörü düşen çığın altında kaldı. Yetkililerin haber alması üzerine, bölgedeki jandarma ekipleri olay yerine gönderildi. Çığ altında kalan kepçe operatörünün kurtarılması için Jandarma ve köylüler tarafından yoğun bir çalışma başlatılırrken, AFAD ekipleri ise kapalı yollardan dolayı olay yerine ulaşamadı.

Yoğun çalışmalardan sonra ulaşılan kepçe operatörü Vasıf Karca'nın hayatını kaybettiği tespit edildi.

Konuya ilişkin Van Valiliğ'nden yapılan açıklamada, Bahçesaray ilçesi Altındere Mahallesi Dikmenler Mezrasında bulunan bir hastanın kurtarılması için kar nedeniyle kapalı bulunan yolları açmak üzere 17 Şubat 2017 günü Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri tarafından yoğun çalışma başlatıldığı belirtildi.

Valilik açıklamasında, "Çalışmaların ilk aşamasında hastanın ambulansla alınarak Başkale ilçemize dönüşü sağlanmış, akşam saatlerinde yol açma çalışmalarına devam ettiği sırada iş makinesi operatörümüz Vasfi Karca'nın kullandığı araç, çığ düşmesi sonucu dere yatağına sürüklenmiştir. Olayın haber alınması üzerine bölgedeki jandarma ekiplerimiz ve duyarlı vatandaşlarımız olay yerine intikal ederek kurtarma çalışmalarına başlamıştır. AFAD ekiplerimiz çığdan kapalı durumdaki yollar nedeniyle olay yerine Bitlis üzerinden ulaşabilmiştir. Yürütülen tüm gayretli çalışmalara rağmen iş makinesi operatörümüz Vasfi Karca, çığ altından 18 Şubat 2017 günü saat 11.00 civarında cansız olarak çıkarılmıştır." ifadelerine yer verildi. (Yılmaz Sönmez-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler