A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davası başladı

Eklenme : 2017-02-20 10:30

MUĞLA - 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele düzenlenen saldırıyla ilgili tutuklu 44 sanığın yargılanmasına başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davası başladı

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele düzenlenen ve 2 polisin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili tutuklu 44 sanığın yargılanmasına başlandı.

Sabah saatlerinde Muğla E Tipi Cezaevinden getirilen sanıklar, duruşmanın yapıldığı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Salonu'na alındılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taraf olduğu tek dava olan yargılamada her bir sanık için 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Duruşmaya sanıkların yanı sıra taraf avukatları ve sanıkların yakınları katılıyor.

Duruşmanın yapılacağı MTSO Salonu civarında sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Burada toplanan bazı vatandaşlar "İdam İsteriz" pankartları açarak, "FETö gelecek, hesap verecek" sloganları attılar. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

2017-08-21 08:10:12

​DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Bölgedeki yatırımcıların Teşvik Başvurularını DİKA üzerinden yaparak yerelde bu işlemleri gerçekleştirebileceğini ve ilk başvuruyu aldıklarını söyledi.

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

2017-08-21 07:24:32

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

TÜM HABERLER

İdil'de miniklerden namaz etkinliği

Şırnak'ın İdil ilçesinde Kur'an Nesli Platformu'na üye İrşad-Der tarafından organize edilen etkinlikte, minikler namaz için yürüdü.

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.
TÜM HABERLER