Kızılay Suriyelilere sahip çıktı

Suriye’nin Dera ilinden Irak’a gitmek isteyen 23 Suriyeli göçmene Kızılay sahip çıktı.

IŞİD'in kontrolünde bulunan Suriye'nin Dera ilinden kaçarak Irak Kürdistanı'ndaki akrabalarının yanına gitmek isteyen 23 Suriyelinin, Irak'a alınmaması üzerine harekete geçen Kızılay Silopi şubesi Başkanı Kemal Türkan, Suriyelilere sahip çıktı.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 23 kişi için ilk olarak evlerinden birini tahsis eden Türkan, Suriyelilere gıda ve giyim yardımının da bulundu. Evin kilim, tabak ve çanak ihtiyacının yanı sıra Suriyelilerin ısınma sorununu da çözen Türkan, Kızılay'ın Suriyelilerin her zaman yanında olduğunu ifade etti.

Türkan, "Suriye Daraa ilinden gelen 23 Suriyeli aile Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak'a geçmek istiyordu. Suriyelilere izin verilmediği için Silopi'de kaldılar. Mağdur olduklarını gördük, yardımda bulunduk. İnsani olarak görevimi yerine getirerek kendi evimi verdim. Yatak, yorgan ve ısınmaları için odun ve kömür verdik. Onlara sahip çıktık. Kızılay şubesi olarak onlara battaniye ve gıda, giyim yardımında bulunduk. Bunu bütün Dünya bilsin Türkiye Suriyelilere sahip çıkıyor. 3 milyon Suriyeli göçmen var. Bunlara sahip çıkıyor. Biz de Kızılay olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler