Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş'ün kardeşi Ebubekir Gümüş, annesinin ağabeyine dava arkadaşlığı yaptığını söyledi.

Bir süredir rahatsızlığı devam eden Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş'ün annesi Göze Gümüş (91), Diyarbakır'da hayata gözlerini yumdu. Göze Gümüş'ün cenazesi, yıkanıp namaz kılındıktan sonra defnedilmek üzere memleketi Batman'a götürüldü.

Cenaze namazına, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, Vedat Turgut ve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Halef Yılmaz, Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Osman Aktaş, İLKHA Genel Müdürü Mahmut İrtem, Rehber TV Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Halil Furkan ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Batman'da Asri Mezarlığa defnedilecek annesi hakkında konuşan Ebubekir Gümüş, annesinin 20 yıl boyunca evlat hasreti çektiğini ve bundan dolayı büyük bir özlemle vefat ettiğini söyledi.

"İçim yanıyor ona doyamamanın hasreti var"

Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş'ün kardeşi Ebubekir Gümüş, özellikle son 6 yıl boyunca annesinin evladından tümüyle koparıldığını belirterek şöyle konuştu:

"Onu evladından koparanların Rabbim haklarından gelsin. Annem evlat hasretiyle gitti. Rabbim bizi cennete bir araya getirmeyi nasip eylesin. O hep oğlundan bahsederken isminin anılmasını istemezdi. Abimin özlemi içerisindeydi. Cezaevi sürecinde ayda bir görüş oluyordu, gidiyorduk. Fakat bu hicretten sonra bir daha onu görmemenin hasretiyle hastalanmıştı. Bazen diyorduk oğlunun ismini an, derdi ki; oğlum içim yanıyor ona doyamamanın hasreti var."

"Annem bize gölge oldu"

Daha küçük yaşlardayken babalarını kaybettiklerini, annelerini kendilerine hem babalık hem annelik yaptığını belirten Gümüş, "Bizden tek isteği İslami çizgide olmamızdı. Bizi namaz ile yetiştirdi. Kendinden fedakârlık etti. Annem, bana ve benden 2 yaş büyük olan abime gölge oldu. Bizi birbirimizden ayrılanlardan Allah ahiret gününde hesap soracaktır inşallah." dedi.

"Yaşlı annemi yıllarca cezaevi kapılarında dolaştırdık"

Ağabeyinin hep insanları, onların mazlumiyetini düşündüğünü, gençlerin bataklığa girmemeleri için çabaladığını belirten Gümüş, "O, hep bu uğurda mücadele etti. İnsanlara Kur'an'ı, Resûlullah'ı anlattı. Annem fazlasıyla abimle yan yanaydı. Yapılan haksız suçlamalar ve cezalardan dolayı yıkıldı. Biz yaşlı annemi yıllarca cezaevi kapılarında dolaştırdık. Bu ona yeterince zorluk ve hasret veriyordu. Cezaevi çıkışından sonra yeni bir hasret başladı ki; hiç görüşmeme hasreti. Ona ne olduğunu, nerede olduğunu bilmiyorduk. Annem, Rabbimizin ona yardımcı olması için dua ediyordu." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz, M. Hüseyin Temel-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler