Edip Gümüş’ün annesi ebediyete uğurlandı

Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş’ün annesi Göze Gümüş, Batman'da son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 4 yıldır yatalak olan ve Diyarbakır'da oğlunun yanında kalan Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş'ün annesi Göze Gümüş (91), sabah saatlerinde rahatsızlığının artması sonucu vefat etti.

Gümüş'ün cenazesi Diyarbakır'da yapılan işlemlerin ardından konvoy halinde memleketi Batman'a getirildi. Asri Mezarlığına getirilen Gümüş'ün naaşı sevenleri tarafından salâvatlar eşliğinde defnedildi.

Bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Enver Kılıçarslan, burada yaptığı konuşmada, merhume Gümüş'ün Müslümanlara büyük hizmetlerinin dokunduğunu belirtti.

Merhume Göze Gümüş'ün kızı Nazliye Tekin, annelerinin vefatından dolayı üzüntü duyduklarını belirterek, "Annem çok cömert, iyi ve ahlakı güzel biriydi. Allah'a şükürler olsun, biz annemizden memnunduk. Anneme sürekli kardeşim Edip'i sorardım. Annem, sürekli kardeşime dua ederdi. Kardeşim cezaevindeyken, annem ayda bir görüşüne giderdi. Görüşte onu gördüğünde çok sevinirdi fakat kardeşim hicrete gittikten sonra gün gün erimeye başladı. Annem kardeşimi göremeden rahmet etti, onu görme hasreti içinde kaldı." dedi.

Edip Gümüş'ün küçük kız kardeşi Nebahat Sütçü ise şunları kaydetti: "Ağabeyim cezaevinden çıktıktan sonra onu hiç göremedik. O gittikten sonra annem çöktü. Cezaevindeyken nasıl da olsa annemi ağabeyimin görüşüne götürüyorduk ama 17 senedir onu doğru düzgün görmedik. Allah-u Teâlâ onun hakkını bırakmasın."

Edip Gümüş'ün halası olan Nuriye Ezgin ile ablası Gülşen Sütçü de Göze Gümüş'ün güzel ahlakından bahsederek, onun örnek bir anne olduğunu ifade ettiler.

Gümüş ailesi, taziyeleri merkez Raman Mahallesi'nde bulunan Bayram Camii Taziye Evi'nde kabul ediyor.(M.Fatih Akgül/Hüseyin Temel-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler