Diyarbakır’da patlayıcı malzemeleri ele geçirildi

Diyarbakır’da Hazro ve Silvan ilçeleri kırsalında yapılan operasyonlarda bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Hazro ve Silvan ilçeleri kırsalında Hazro ve Silvan ilçeleri kırsalında yapılan operasyonlarda bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilirken, Dicle ilçesinde de yola yerleştirilmiş bomba kontrollü bir şekilde patlatılarak imha edildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Hazro ve Silvan ilçeleri kırsalında PKK'liler tarafından kullanıldığı tespit edilen 4 ayrı sığınağa operasyon düzenlendiği belirtildi.

Operasyonda söz konusu sığınak ve barınakların tahrip edildiği ifade edilen açıklamada, sığınak içerisinde ele geçirilen malzemeler şöyle sıralandı:

7 adet tüp, bir adet sırt çantası, bir adet Met, 7 çift mekap ayakkabı, 10-15 kilo amonyum nitrat, bir adet Abdullah öcalan posteri, 140 adet pil, 2 adet akü, 5 adet leşker kıyafeti, 150 metre kablo ile yaklaşık 250 kilo muhtelif yiyecek maddesi ile çok sayıda mutfak malzemesi

Valilik açıklamasında ayrıca, Dicle ilçesinde PKK'liler tarafından yola yerleştirilen bombanın patlatılarak imha edildiği belirtildi.

Gelen ihbar üzerine Körmik köyü mevkiinde bulunan kara yolunda 50 kilo amonyum nitrat ve şeker karışımı ile hazırlanmış, elektrikli fünye bağlantısı yapılmış vaziyette patlayıcının tespit edildiğinin ifade edildiği açıklamada, tespit edilen patlayıcının güvenlili bir şekilde patlatılarak imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, operasyonlarda ele geçirilen malzemelere savcılık kararıyla el konulduğu kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler