“Kimseyi seçmiyoruz kendi geleceğimizi oylayacağız”

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Akçakale’de kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda “Kendi kendimizle uğraşmamıza sebep olan prangalardan kurtulma fırsatını iyi değerlendirmek gerekir.” diye belirtti.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Akçakale'de kanaat önderleri ve bazı muhtarlarla bir araya geldiği buluşmada "Bizi bu zamana kadar kendi kendimizle uğraşmamıza sebep olan, elimizi ayağımızı bağlayan prangalardan kurtulmak ve daha güçlü bir yönetime sahip olmak fırsatını iyi değerlendirmek gerekir." dedi.

Vali Tuna, Şanlıurfa'nın huzur şehri olduğunu belirterek; "Bu huzur kolay olmuyor. Çok bedel ödemiş bir ecdadın torunları olarak bugün sahip olduklarımızın kıymetini biliyoruz. Bu ülkede birtakım şeyleri görmüş yaşamış insanlar bunun kıymetini daha çok biliyorlar" dedi.

Vali Tuna, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz birleştirmeye çalışıyoruz. Birbirimizle daha çok oturup kalkacağız. Ancak çocuklarımızla daha da çok ilgileneceğiz. özellikle gençlerimizi ve kadınlarımızı iyi yetiştirmemiz lazım. Geleceğin Türkiye'sinde ayakta kalabilmek için daha güçlü olabilmek için buna ihtiyacımız var. Bugünün Dünyası'nda güçlü olmak, bilgiye, teknolojiye sahip olmak gerekiyor. Bunun için kendini geliştirmek ve okumak şart. Bunun için kaynaklarımız var. En önemlisi ise insan gücümüz. Genç nüfusumuz bizim avantajımız. Bunu iyi değerlendirebilirsek ülkemiz için bir avantaj olacak."

Dünyada daha çok sözümüz geçecek

Vali Tuna, "Dünya'da daha çok sözümüz geçecek. Tarih bizim de önümüze değişik fırsatlar çıkarıyor. önümüzdeki günlerde çok önemli dönüm noktalarından birisini yaşayacağız. Devlet olarak yeni bir yapılanmanın, yeni bir sıçramanın eşiğine geldik. Bu daha önceden görmediğimiz, ilk defa önümüze gelen bir fırsat. Bizi bu zamana kadar kendi kendimizle uğraşmamıza sebep olan, elimizi ayağımızı bağlayan prangalardan kurtulmak ve daha güçlü bir yönetime sahip olmak fırsatını iyi değerlendirmemiz lazım. Şöyle bir yanlış algı içerisine girilmesin; bu bir siyasi parti olayı değil. Kimseyi seçmiyoruz. Kendi geleceğimizi oylayacağız. Şimdi bir final sahnesindeyiz. Bu finali iyi yaparsak önümüz açık. Engebeli araziden kurtulacağız inşallah. Burada hissi duygularımızla davranmayıp, aklımızı kullanacağız. Geçmişi şöyle bir süzüp öyle karar vereceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler