Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Maden’i ziyaret ederek, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Maden'i ziyaret ederek, Maden'e gelerek ilçenin sorunları hakkında brifing aldıktan sonra, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Vali Zorluoğlu Maden'e gelişinde Maden Kaymakamı ömer Büyükergene, Belediye Başkanı Musa Orhan ve diğer ilgililer tarafından karşılanmasının ardından Kaymakam Büyükergene'den ilçenin sorunları hakkında brifing aldı.

Daha sonra Maden Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Murat Zorluoğlu'nnu yanı sıra, Vali Yardımcısı Mustafa Gül, Maden Kaymakamı ömer Büyükergene, Belediye Başkanı Musa Orhan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Zorluoğlu,"Maden'de iki yıl içerisinde ikinci defa muhtarlarımızla bir araya geldik. önceki toplantımızda da muhtarların sorunlarını dinlemiştik. Bu toplantımızda da muhtarlarımızın taleplerini ve şikâyetlerini dinleyecek ve ilgili kurum temsilcileri ile birlikte sorunlarını çözüme kavuşturmak için not alacağız. Bildiğiniz gibi 2016 yılı zor bir yıl oldu. 15 Temmuz'da bir grup vatan haininin darbe kalkışması ile vatandaşlarımızın iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanı, Meclis ve Hükümetimizi düşürüp yönetimi ele geçirmek istediler. Bu kalkışmaya karşılık milletimiz tarihi bir duruş sergileyerek bu girişimi bastırmıştır. Milletin iradesi ile seçilen Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız görevinin başında kalmıştır." dedi.

"Devletimiz o tarihten buyana FETö ile bağlantılı yâda iltisaklı olanlar hakkında gerekli takibatları başlatmış ve bunlar kamudan uzaklaştırılmışlardır." diyen Vali Zoroğlu, "Bu işlemleri yaparken temel kaygımız, adalet ve hakkaniyetle işlem yapmak, iftiraya uğrayan varsa ve bu yapıyla iltisaklı olmayanları mağdur etmemektir. FETö ile iltisaklı ve irtibatlı olanların kamudan tasfiyeleri devam etmektedir. Tek bir PKK'lı, KCK'lı, FETö ya da DEAŞ mensubu kalmayıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecektir." şeklinde konuştu.

"Terörle mücadelede destanlar yazılıyor"

Vali Zorluoğlu; "2016 yılı terörle mücadele açısından altın bir yıl olmuştur. Bu mücadeleler yapılırken destanlar yazılmış ve neticesinde devletimiz, vatanımızın tamamına hâkim durumdadır. 2017 yılında da yapılacak çalışmalarla terör örgütlerinin gündemden tamamen çıkarılması hedeflenmektedir." ifadelerini kullandı.

"Referandumda Rejim Değil Sistem Değişikliği Oylanacak"

Konuşmasında 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği oylamasına da değinen Vali Zorluoğlu, "Bildiğiniz gibi 16 Nisan'da bir referandum yapılacak ve sistem değişikliğine gidilecektir. Halkımızın onayına sunulacak olan yasa düzenlemesi meclisten geçti ve yapılacak referandumda halkın onayına sunulacaktır. Vatandaşlarımız bu sistem değişikliğine evet ya da hayır diyebilirler. Her iki netice de kıymetlidir. Bize düşen bu referandum oylamasında gerekli olan tedbirleri almak ve vatandaşlarımızın oylarını kullanmasını sağlamaktır. Yapılan değişiklik bir rejim değişikliği değildir. Yeni düzenleme ile parlamenter yönetim sisteminden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesi öngörülmektedir. Bildiğiniz gibi Anayasanın ilk dört maddesi muhafaza edilmektedir. Yapılacak olan düzenleme inşallah ülkemiz için daha güzel günlere ulaşmaya vesile olur." şeklinde konuştu.

Vali Zorluoğlu konuşmasının ardından muhtarların sorunlarını dinledi, ilgili kurum temsilcileri de muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen sorulara cevap verdiler.

Toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Maden Belediye Başkanı Musa Orhan, ilçenin en önemli sorununun bakır fabrikasının atıl durumda olması olduğunu belirterek, fabrikanın yeniden üretime geçmesini ve ilçedeki istihdama katkı sağlamasını beklediklerini söyledi.

Kaymakam ömer Büyükergene de ziyaret ve toplantıdan dolayı Vali Zorluoğlu'na teşekkür etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler