Bursa'da açılış töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, HDP'nin dış güçlerin maşalığını yaptığını söyledi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Kapalı Pazar Yeri açılış töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, HDP'nin, PKK'nin borazanlığını ve dış güçlerin de maşalığını yaptığını belirtti.

Müezzinoğlu, "Güven ve istikrarı bozmakla ilgili çok oyunlar oynadılar, tuzaklar kurdular, farklı farklı senaryolar uyguladılar ama başaramadılar. Zaman zaman bedeller ödettiler. İşte 15 Temmuz'da birileri bu milletin imkânlarını, bu milletin kaderiyle oynayacak şekilde kötüye kullandı, hainlik yaptılar." dedi.

Yeni bir sürece girildiğini aktaran Müezzinoğlu, "Birileri parti kapatma davası açamayacak, ‘Laiklik, Cumhuriyet elden gidiyor' diyemeyecek. Bazıları da bu milletle birilerinin istediği gibi oynayabileceği dönemlerin kapandığını görüyor ve dedikodu yapıyor, iftira atıyor, hiç utanmadan, sıkılmadan ‘diktatörlük gelecek' diyor. Millete yalan söylemeyin, milleti kandırmaya çalışmayın. Bu milletin aklı da vicdanı da sizin önünüzde. Siz yüzde 20-25'lerle, bu ülkenin kaderiyle çok oynadınız. Bundan sonra oynayamayacaksınız." ifadelerini kullandı.

Yeni Türkiye'nin farklı olduğunu, gelecek Türkiye'nin ise daha farklı olacağına değinen Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İki ‘hayırcı' grubu var. Biri HDP ki onun zaten bu milletle ilgili derdi farklı. Milletle birlikte yürüme hedefleri yok. Ülke bir yerden bölünsün, millet bir yerden ayrılsın. Ayrıştıran, çatıştıran bir anlayışla PKK'nın borazanlığını, dış güçlerin maşalığını yapıyor. Bu anlamda onun hayırcılık hesabı, ülke, millet, büyük Türkiye, ay yıldızlı bayrak, kardeşlik adına değil. Diğer hayırcı CHP, milletten, milletin değerlerinden, hedeflerinden, milletle beraber yürümekten korkuyor. Çünkü korkmasaydı millete ait bir sistem değişikliğinin millete gelmesine yardımcı olurdu. TBMM'de yeni sistemin millete götürülmesini konuştuğumuzda, ‘kan akar, cesedimizi çiğnersiniz' dedi. TBMM'de milletin kürsüsünü işgal ettiler. ‘Niye işgal ediyorsunuz' diye sorduğumuzda ‘milletin kürsüsünü koruyoruz' dediler. Biz AK Parti olarak milletin kürsüsünü Anayasa Mahkemesine mi, vesayet odaklarına mı götürmek istiyorduk? Millete götürmek istiyoruz, sen de gel, milletin ayağına götürelim ama yok."

CHP yöneticilerinin millete gitmemek için elinden geleni yaptığını söyleyen Müezzinoğlu, "Allah'a şükürler olsun ki 10 gündür biraz aklı başına geldi ve dedi ki ‘milletin hakemliğine gidiyoruz.' Günaydın beyefendi, hayırlı olsun. İlk defa geldin milletin hakemliğine. Demokrasilerde hakem millettir, güç, yetki milletten alınır. Hesap millete verilir." diye konuştu.

Müezzinoğlu, daha sonra Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekilerle 12 bin metrekarelik pazar yerinin açılış kurdelesini kesti. (Mustafa Bikeç-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler