Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İŞKUR arasında “Bağımsız Doğa Projesi” protokolü imzalandı.

Madde bağımlısı gençleri, hem hayata kazandıracak hem de meslek sahibi yapacak "Bağımsız Doğa Projesi"ni hayata geçirmek adına Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin arasında, "Bağımsız Doğa Projesi" protokolü imzalandı.

Sanayisinin hızla büyümesi ve çeşitli nedenlerle Güneydoğu'nun en çok göç alan kenti Gaziantep'te, madde bağımlısı gençlerin hayata kazandırılması için "Bağımsız Doğa Projesi" hayata geçirilecek.

Bölgenin en büyük AMATEM merkezi ile birçok genci hayata kazandıran Oya Bahadır Yüksel Gençlik Merkezi'nin kentte bulunduğunu vurgulayan Şahin, "Bizim burada gördüğümüz en temel durumlardan bir tanesi çocuklarımızın gerçekten topluma kazandırılması için iş sahibi olmaları, eğitimlerinin tamamlamaları gerekiyor. Bir taraftan eğitimle ilgili okulları yarım kalmış çocuklarımızı Milli Eğitim Bakanlığımız ile tamamlatmaya çalışıyoruz. Diğer taraftan da bu çocuklarımızı iş sahibi yapmaya çalışıyoruz. Bugün özellikle hem onların rehabilitasyonunda çok büyük pozitif etkisi olan, toprakla uğraşma, seracılık nasıl ekilecek, nasıl biçilecek, neler yapılması gerekiyor bunun tüm bilimsel altyapısını mesleki altyapısını onlara vereceğimiz bir protokol hazırladık. Bu çocuklarımızı hem rehabilite edip hem bir iş sahibi yapacak, iktisatlaştıracak bir protokol hazırladık. Bundan sonraki süreçte zaten şuana kadar 150 çocuğumuzu bu şekilde iş sahibi yaptık topluma kazandırmıştık." ifadelerini kullandı.

İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin de, proje hakkında bilgi vererek, Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde 15 kişinin kurs göreceği projenin protokolünü imzaladıklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve Ekin arasında protokol imzalandı.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler