A A A

"Kocaeli Mardin İzmit Kızıltepe bu memleket hepimizin"

Eklenme : 2017-03-03 21:36

KOCAELİ - Mardin’in Kızıltepe ilçe Belediyesi’nde görev yapan müdürlerin de aralarında bulunduğu 90 kişilik heyet, kardeş İzmit Belediye’sinin davetlisi olarak gittikleri İzmit’te temasların ardından kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinden aralarında muhtar ve Kızıltepe Belediyesi'nde görev yapan müdürlerin de bulunduğu 90 kişilik heyet, kardeş İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın davetlisi olarak gittikleri İzmit'te, temasların ardından kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

İzmit turuna çıkan heyet, Modern Hayvan Pazarı, Gölkay Parkı, Cephanelik, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Akçakoca Meydanı, Tarihi Konaklar, Kültür Tepesi ve şelaleyi gezdi. Kızıltepe'li heyet gezi sırasında İzmit'te Büyük Konağın açılışına da katıldı.

Açılışı yapılacak olan Büyük Konak'ta heyeti karşılayan Belediye Başkanı Nevzat Doğan, burada yaptığı konuşmada, Kocaelili de olsa, Mardinli de, Kızıltepeli de olsa herkesi kardeş gördüklerini söyledi.

Yüzlerce yıldır bu toprakların üstünde acıda ve sevinçte birlikte olduklarını belirten Doğan, şunları söyledi:

"Ne mücadeleler verdik vatanımız, ezanlarımız ve değerlerimiz uğruna... Çanakkale'de koyun koyuna yatmadı mı? Dedelerimizin, her biri bir yerdendi, ama hepsi Türkiye'dendi, bu milletin insanlarıydı. Kurtuluş Savaşı'nda da aynı mücadeleyi verdik, bu gün de veriyoruz, yarın da vereceğiz. Biz çok güçlü, köklü bir milletiz. Ve sizler de hepiniz birbirinden değerli, hepimiz için birinci sınıf vatandaş olan kişilersiniz."

"Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar bizim insanlarımız birinci sınıftır." diyen Doğan, İzmit'te de, Kocaeli'de de, Kızıltepe'de ve Türkiye'nin her yerinde de kol kola omuz omuza olacaklarını söyledi.

"Türkiye'de olduğu gibi Mardin'de de Kızıltepe'de her şey bir başka olacak"

Kızıltepe heyetine seslenen Doğan, bin yıldır aynı memlekette beraber yaşadıklarını belirterek, "Oradaki hemşerilerimizin, kardeşlerimizin sevgilerini selamlarını getiren Kızıltepe'mizin değerli muhtarları! Bu bizim için gerçekten büyük bir sevinç. İster Kocaeli'nden olsun ister Mardin'den, ister Kızıltepe'den olsun, hepsi bizim kardeşimiz. Bin yıllardır bu topraklarda acılarda sevinçlerde birlikte olmadık mı? Ne mücadeleler verdik vatanımız, ezanlarımız, değerlerimiz uğruna. Çanakkale savaşında da bu mücadeleyi verdik, bugün de veriyoruz, yarında vereceğiz. Kocaeli, Mardin, İzmit, Kızıltepe bu memleket hepimizin. Her yer hepimizin. Kızıltepe'mizde güzel işler olacak, artık bundan sonra izleyin. 20-25 yıl öyle böyle geçti ama, artık bundan sonra tüm Türkiye'de olduğu gibi Mardin'de de Kızıltepe'de her şey bir başka olacak. Anadolu'nun her yerinde Kızıltepe'den İzmit'ine kadar, güzel hizmetler olmasından kim rahatsız olur? Bu milleti sevmeyenler, Türkiye'yi sevmeyenler, bu birlik ve beraberliği sevmeyenler rahatsız olur. O düşmanların inadına bizler bu güzellikleri yapacağız ve kol kola omuz omuza olacağız." diye konuştu. (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER