A A A

"Mezopotamya coğrafyasını tarihindeki değerine ulaştırma zamanı geldi"

Eklenme : 2017-03-04 09:08

KOCAELİ - İzmit Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kızıltepe Belediyesine danışman olarak atanan Dr. Nevzat Doğan, Kızıltepe ve Mezopotamya coğrafyasının tarihindeki değerine ulaştırma zamanının geldiğini ve bunu hep birlikte yapacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kızıltepe Belediyesine danışman olarak atanan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Mardin'in Kızıltepe ilçe Belediyesi'nde görev yapan müdürlerden ve muhtarlardan oluşan 90 kişilik heyeti akşam yemeğinde ağırlayarak kendileriyle bir araya geldi.

Kızıltepe Muhtarlarını İzmit'teki bir otelde misafir eden Başkan Doğan, Kızıltepe'ye yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi.

Kızıltepe'deki çalışmalar için bir ekip kurduklarını belirten Başkan Doğan, "Bu ekip kapı kapı gezip belediyeden isteğiniz var mı? diye soracak. Evde bakım hizmetleri başlatılacak. Kızıltepe'deki çocuklarımıza da desteğe başlıyoruz. Mesire alanı için de bir yer tahsis edilmiş İnşallah bu yaza yetiştirmeye çalışacağız. Çevre düzenlemesine başladık. İlçe merkezinden sonra Mahallelere de ineceğiz inşallah."

Doğan, "Artık Mardin de, Kızıltepe de AK Parti belediyeciliğiyle tanışıyor. Şimdi hazırlıklar yapıyoruz. Değerli dostlar, artık kalkınma zamanı. Kızıltepe'yi o güzelim Mezopotamya coğrafyasını, tarihindeki o değere ulaştırma zamanı bunu hep birlikte yapacağız. Biraz sabır, bunu nakış nakış işleyeceğiz. Boş durmuyoruz bir buçuk aylık süre içerisinde devamlı Sayın Belediye Başkanımız, Kaymakamımızla devamlı görüşüyoruz. Bizim ekiplerimiz oraya gidip çalışmalar yaptı. Geldiler burada masalara yatırdık. Projeler hazırladık ve heyecanla hazırlanıyoruz. Kızıltepe mutsuzsa biz mutlu olmuyoruz. Onun için Kızıltepe İzmit farkı yok. Allah'ın izniyle bazı çalışmalarımızı yürütmek için inşallah bir hafta 15 gün içerisinde oraya geleceğiz." diye belirtti.

Belediye projesinden öte halklarının da bir arada kaynaştığı, birbirini anladığı, birbirleriyle hem dem olduğu bir hale geldiği günleri görme arzusu içerisinde olduklarını söyleyen Kızıltepe Belediyesi Meclis Üyesi Cevdet Topal, ise şunları dile getirdi:

"Kızıltepe'miz bilindiği üzere ticaretiyle, sanayisiyle, tarihiyle ve kültürüyle ülkemizin güzel ilçelerinden bir tanesidir. özellikle şu hususu hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz dönemde birçok dış mihraklarında etkileriyle başta güneydoğu Anadolu bölgesinde olmak üzere istenmeyen olaylar cereyan etti. Şehirlerimiz yandı, yıkıldı. Beklenenin aksine Kızıltepe ilçemiz halkıyla, muhtarıyla kanaat önderleriyle emniyetimizin jandarmamızın güvenlik kuvvetlerimizin çalışmalarıyla olmak üzere ama en başta halkımızın aklıselim ve vicdan ile davranmasıyla Kızıltepemizin lanetlenecek olan olaylara karşı bir set bir sınır vazifesini gördüğünü hepimiz biliyoruz. Bunun değerinin gerçekten bizim buralarda da memleketin her yerinde de gerektiği kadar ve daha fazlasıyla bilinmesi gerektiğine inanıyorum." diye konuştu.

Doğan, programın sonunda Kızıltepe'den gelen heyettekilere hediye takdim etti. (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER