Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yemen ve Doğu Afrika'da yaşanan açlık krizi için yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Afrika ülkeleri Somali, Etiyopya, Kenya, Güney Sudan ve Yemen'de kuraklık sebebiyle yaşanan insani kriz için açıklamada bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Afrika'da yaşanan açlık krizi için yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Erdoğan, açıklamalarında Doğu Afrika ve Yemen'deki insanlar için yardım kampanyası başlatıldığını bildirerek, "Doğu Afrika ülkeleri Somali, Etiyopya, Kenya ve Güney Sudan ile birlikte Yemen'de büyük bir insani kriz riski bulunuyor. Kuraklığa bağlı açlık tehdidinin ciddi boyutlara ulaştığı bu ülkelerin yardım çağrılarına asla kayıtsız kalamayız." dedi.

"Türkiye olarak Doğu Afrika ve Yemen'de yardıma muhtaç kardeşlerimize yönelik bir yardım kampanyası başlatıyoruz." diyen Erdoğan "İnsanlığın #UmuduOl. Doğu Afrika ya da Yemen yazıp 2868'e SMS gönderin, @TurkKizilayi'nın yardım kampanyasına 10 lira ile destek olun. İnsanlığın #UmuduOl" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler