Kızılay Batman Şubesi deprem bölgesinde

Kızılay Batman Şube Başkanı Ali Tezdiğ, beraberinde gönüllü gençler ile birlikte Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen deprem bölgesinde vatandaşlara hizmet sundu.

Perşembe günü Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından Kızılay Batman Şube Başkanı Ali Tezdiğ, beraberinde gönüllü gençlerle birlikte deprem bölgesine ulaştı.

Tezdiğ ve beraberindekiler, mahalleleri tek tek gezip vatandaşlara yemek ve su dağıtırken, kaymakamlık bahçesinde de ikram aracı ile vatandaşlara çay ikramlarında bulundu.

Deprem bölgesine gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Meclis Başkan Vekili Ahmet Aydın ve Adıyaman Valisi Abdullah Erin'e Kızılay'ın afet bölgesinde yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi veren Tezdiğ, meydana gelen depremin hemen ardından Kızılay ekiplerinin afet bölgesine intikal edip çalışmaların kısa süre içinde başlatıldığını söyledi.

Meydana gelen depremin en sevindirici yanının can kaybı yaşanmaması olduğunu belirten Tezdiğ,: "Adıyaman'a bağlı Samsat ilçemizde meydana gelen depremin hemen ardından Kızılay ekipleri bölgeye sevk edildi. Tabi biz de Kızılay Batman Şubesi olarak meydana gelen doğal afette vatandaşımızı bu zor günlerinde yalnız bırakmamak adına gönüllü gençlerimiz ile birlikte ilk gün itibarıyla ilçeye gelip vatandaşa hizmet vermeye başladık. Gönüllülerimizle birlikte mahalleleri tek tek gezip olumsuz hava şartlarına rağmen yemek ve su dağıtımını yaparak vatandaşımıza hizmet götürdük." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler