Bağımlılığa karşı farkındalık için pedal çevirdiler

Yeşilay Mardin Şubesi, 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla bisiklet turu düzenlendi.

Yeşilay Mardin Şubesi, Yeşilay Haftası nedeniyle bisiklet tutu etkinliği düzenledi. Artuklu ilçesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nın bir araya gelen 60 bisikletli gencin katılımı ile anayol trafiğe kapatılarak yapılan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Yeşil Pedal Bisiklet Turu adı verilen etkinliğe Mardin Gençlik Merkezi de destek verdi. Gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığı etkinlikte Mardin-Diyarbakır karayolunda trafik akışı etkinlik boyunca kontrollü olarak sağlanırken etkinlik sonunda katılımcılara kumanya ikram edildi.

Etkinlik sonunda açıklama yapan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Türkiye'nin diğer illeri ile eşzamanlı farkındalık etkinlikleri düzenlendiğini ve Mardin'in de güçlü bir şekilde katıldığını dile getirdi.

Amaçlarının bisiklet faaliyetiyle zararlı alışkanlıklara dikkat çekmek olduğunu kaydeden Günlüoğlu, "Amacımız bağımlılıklardan çocuk ve gençleri kurtarmaktı. Şu anda Dünya Sağlık örgütü'nün yaptığı araştırmaya günde 13 bin kişi sigara ve sigaraya bağlı hastalıklardan hayatını kaybediyor. Bunun yanında 600 bin pasif içici insanlar hayatını kaybediyor. Bu kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı uzak tutalım." dedi.

Günlüoğlu, etkinliğe katkısı olan kurumlara teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler