Almanya'nın tepki çeken yasak kararlarını eleştiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, batılı ülkelerin kendi çıkarına dokunduğu zaman demokrasi ve özgürlükleri rafa kaldırdığını söyledi.

Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan "Memur-Sen'e Davet Tercihimiz Evet" buluşması Konya'da gerçekleştirildi.

Programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz'ın yanı sıra , Memur-Sen İl Temsilcisi Nazif Karlıer ve Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de katıldı.

16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan Halk Oylaması hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yalçın, "İstikrarsız dönemlerin en büyük mağdurlarından biri de kamu görevlileridir. Bir gecede artan faizleri hatırlayın. Enflasyon canavarı bizleri ne hale getirmişti bir düşünün? Onun için istikrar diyoruz. Onun için istikbal diyoruz. Onun için istiklal diyoruz. Onun için Memur-Sen'e davet, Tercihimiz evet diyoruz" dedi.

Almanya'ya tepki

Konuşmasında Almanya'nın tepki çeken yasak kararlarına da değinen Yalçın, "İki bakanımızın konuşmasına izin vermeyen Almanya, bugün Avrupa demokrasinin ve hürriyetinin ne olduğunu bize açık seçik gösteriyor. Her fırsatta Türkiye'deki demokrasiye dil uzatan, özgürlük ve insan hakları ihlallerinden bahseden bir kıtanın motor gücünün içler acısı durumuna şahit oluyoruz bu günlerde. Mülteci korkusuyla her fırsatta ülkemize gelen Şansölyenin, ülkesi Almanya. Demek ki neymiş? Avrupa kendine demokratmış. Demek ki neymiş? Kendi çıkarına dokunduğu zaman demokrasi ve özgürlükler rafa kalkıyormuş. Aslında bütün bunlar batmakta olan bir kıtanın görüntülerinden ibaret. Demokrasi, insan hakları ve özgürlükler asırlarca diğer toplumları sömürmek için kullandıkları kavramlardan ibaret olduğunu her zeminde söylemiştik. Her fırsatta terörü kollayan bir ülkeden bahsediyoruz. Terörü konvansiyonel bir silah gibi kullanan bu ülkeler, bugün yaptıklarıyla, bir bir itirafta bulunuyorlar. Almanya'nın PKK, DHKP-C, FETö ve bilimum Türkiye düşmanı örgütlerine hamiliğini biliyoruz. Bütün bu terör örgütlerinin sığınağı ne hikmetse Almanya." diye konuştu.

Sözlerine verdiği örneklerle devam eden Yalçın, "Şimdiye kadar Almanya'ya sığınan 182 teröristin iadesi istenmiş, ne yazık ki, bunların sadece 3'ü iade edilmiştir. 179 terörist hala Almanya'nın koruması altındadır. FETö'cü Savcı Zekeriya öz, Savcı Celal Kara, Almanya'yı güvenli görüp sığındılar. 40 tane Üniformalı terörist de Almanya'ya sığındı. Biz bu teröristlerin iadesini isterken, Almanya diretiyor… Başka bir rakam daha vereyim… Bugün FETö'nün Almanya'da 24 okul, 300 dernek ve 150 dershanesi var. Türkiye'nin terörle mücadelesine nasıl baktığını da iyi biliyoruz. Almanya, Türkiye'nin DAEŞ'le mücadelesinde de ikircikli tutumunu sürdürüyor. İstihbarat paylaşımı dahi yapmadı. İşte gerçek yüzleri bu. Boşuna değil Jurnalci Can Dündar'ı bağırlarına basmaları. Mit Tırları olayını biliyorsunuz. Türkiye DAEŞ'e silah yardımı yapıyor diye jurnalcilik yapan Can Dündar'a vatandaşlık veren bir ülkeden bahsediyoruz. Can Dündar, Hans olmakla ödüllendirildi. Türkiye, DAEŞ'i bitirirken, bunlar üç maymun oynamaya devam ettiler." ifadelerini kullandı.

Aslında gerilimin yeni olmadığını vurgulayan Yalçın, "Ermeni meselesi hakkında aldıkları skandal karar da ortada. 2 Haziran 2016'da Federal Meclis'te Ermeni iddialarını içeren bir karar tasarısını kabul ettiler. Birçok olayı burada art arda sıralayıp canınızı sıkmak istemem. Ama bir hatırlatma daha yapmama izin verin. Terörle mücadele'de 90'lı yılları bir hatırlayın. PKK dört bir koldan sardırıyor. Ve Almanya, PKK ile mücadeleye yönelik silahların iç güvenlik sebebi ile kullanılamayacağını belirterek Türkiye'ye silah sevkiyatını durdurmuştu. Oyun yeni değil! Geçen yüzyıldan biz bu oyunu biliyoruz. Kendi ülkesini jurnalleyen aydın müsveddelerinin nasıl korunup kollandığını da biliyoruz. Ama bu sefer çöküşte olan onlar… Korkunun ecele faydası yok. Allah'ın izniyle biz yükseliyoruz. Fakat onların bilmesi gereken bir şey var. Biz demokratik hak ve özgürlükleri geliştiriyoruz. Onlarsa eski alışkanlıklarına geri dönüyorlar. İşte tam da budur çöküş." değerlendirmesinde bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler