TÜBİTAK yarışması finaline Batman 33 projeyle katılıyor

TÜBİTAK tarafından düzenlenecek "Araştırma Projeleri" yarışmasına Batman’ın, bölge illeri arasında en fazla proje ile çağrılan il olduğu belirtildi.

TÜBİTAK tarafından düzenlenecek, 8 ilin 100 proje ile yarışacağı "48. Ortaöğretim öğrencileri Araştırma Projeleri" yarışmasının Van bölge finaline, Batman 33 proje ile katılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TÜBİTAK tarafından bu yıl düzenlenen "48. Ortaöğretim öğrencileri Araştırma Projeleri" yarışmasına Batman'ın, bölge illeri arasında en fazla proje ile çağrılan il olduğunu belirtti.

Kurtaran, "Proje tabanlı eğitim anlayışı, öğrencilerimizin eğitimdeki ufkunu genişletecektir. Aynı zamanda bu anlayışımız ortaöğretime devam etmekte olan öğrencilerimizin, temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Proje tabanlı eğitim anlayışını yaygınlaştırmak, çalışmalarını yönlendirmek ve öğrencilerin bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK her yıl ‘Değerler Eğitimi, Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili Edebiyatı, Teknoloji-Tasarım ve Tarih' alanlarında ‘Ortaöğretim öğrencileri Araştırma Projeleri' yarışması düzenlemektedir. Batman olarak bu yıl proje yarışmasına 470 proje ile başvuruda bulunduk. Ortaöğretimde okuyan öğrencilerimiz, öğretmenleri öncülüğünde hazırladıkları projelerle büyük bir atılım yaparak, bölge finaline en çok proje gönderen il olma başarısını göstermemizi sağladılar." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler