Halepçe Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümü dolayısıyla HAK-PAR ve PAK basın açıklaması yaptı.

Hak ve özgürlükler Partisi (HAK-PAR) ve Kürdistan özgürlük Partisi (PAK) Halepçe Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümü dolayısıyla basın açıklama yaparak, katliamın sadece Kürtlere değil insanlığa karşı yapıldığını belirttiler.

Parti bürosunda basın açıklaması yapan HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç, yapılan katliamın gönüllerde yara olduğunu söyledi.

Karakoç, 29 sene önce Halepçe şehrinde toplu katliam yaşandığını hatırlatarak, "Bu katliam gönlümüzde yaradır. Bugünde gönlümüzdedir. Bu katliamı hiç unutmayacağız. Acaba Halepçe Kürdistan'ın şehri olmasaydı, dünya bu kadar sessiz kalacak mıydı? Biliyorsunuz ki Halepçe, Nagazaki ve Hiroşima gibi toplu katliamdır. Ama dünya Halepçe Katliamı'na sessiz kaldı. Bugünde Halepçe Katliamı insan hak ihlalleri kapsamına alınmıyor." dedi.

Halepçe Katliamı'yla ilgili basın açıklaması yapan PAK üyesi Zinnet Han ise Halepçe Katliamı'nda sadece Kürtler değil insanlığın katledildiğini söyledi. (Emrah Deniz, Abdurrahman Tetik-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler