IŞİD'in kontrolü altında bulunan Rakka'da sivillerin sığındığı bir okula, ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları tarafından yapıldığı tahmin edilen hava saldırısında ilk belirlemelere göre en az 33 kişi hayatını kaybetti.

ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının IŞİD'in kontrolü altında bulunan Rakka'da sivillerin sığındığı bir okula düzenlediği hava saldırısında 33 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Hava saldırısının Rakka'nın 30 kilometre batısında yer alan El Mansura kasabasında yer alan bir okulda gerçekleştirildiği öğrenilirken okul binasında Halep ve Humus'tan kaçan sivillerin olduğu belirtildi.

Binada 50 ailenin kaldığı belirtilirken saldırıda 33 kişinin hayatını kaybettiği, enkaz altında kalanları kurtarma çalışmalarının da sürdüğü ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler