Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kaçak göçmenleri taşıyan bir botun batması sonucunda 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Kuşadası ilçesi Davutlar açıklarında içinde göçmenlerin bulunduğu botun batması sonucu 11 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin ise sağ olarak kurtarıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, "24 Mart 2017 tarihinde saat 13.57'de, Aydın ili Kuşadası ilçesi Davutlar açıklarında içinde göçmenler olan bir lastik botun battığı ihbarı üzerine görevlendirilen 2 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 3 Sahil Güvenlik Botu tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyeti neticesinde 9 göçmen sağ olarak kurtarılmış, 11 göçmenin ise cansız bedeni denizden alınmıştır. Kurtarılan göçmenlerin ifadelerinden, botta 20 kişi oldukları bilgisinin öğrenilmesi üzerine arama kurtarma faaliyetine son verilmiştir." denildi.

Ayrıca, olayla ilişkili olan göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 2 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler