Nusaybin'de TOKİ konutlarının inşasına başlanıyor

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin'in Nusaybin ilçesinde yıkılan evlerin yerine yapılacak TOKİ konutlarının temelinin 30 Mart’ta atılacağını belirtti.

Nusaybin'de, PKK'nin çukur ve barikat siyasetinin ardından başlayan sokağa çıkma yasağında yaşanan çatışmalı süreç nedeniyle yıkılan evlerin yerine yapılacak TOKİ konutlarının temelinin 30 Mart'ta atılması bekleniyor. Temel atma törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılması bekleniyor.

16 Nisan'da yapılacak halk oylaması kapsamında Nusaybin'e gelen AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, gazetecilere konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "30 Mart'ta Cumhurbaşkanımızın Mardin'e ziyaretleri olması planlanıyor. Bu ziyaret sırasında Nusaybin için de temel atma töreni yapılacaktır. Nusaybin'de TOKİ tarafından yapılacak evler geleneksel yaşam biçimine uygun, metrekare olarak da uygun standartlarda ve yeni yaşam alanları inşa edeceğiz. İnşallah Nusaybin'in yaşadığı acıyı bir nebze de olsa hafifletecektir." ifadelerini kullandı. (Cihat Şayık- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler