Duvarları çatlayan okul velileri endişelendiriyor

Batman'ın Beşiri ilçesindeki bir köyde bulunan ortaokulun duvarlarının çatlaması velileri endişelendiriyor.

Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı Çevrimova (Barisil) köyünde 200 öğrencisi bulunan Çevrimova Ortaokulu yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.

Duvarında büyük çapta çatlaklar oluşan 2 katlı okulda eğitim faaliyetleri sürdürülmeye devam ederken, veliler duruma tepki gösterdi.

Çocuklarının can güvenliğinden endişe ettiklerini belirten veliler, yetkililere seslenerek, olası bir faciaya neden olmadan gereğinin yapılmasını istediler. Ayrıca veliler, okulun duvarındaki çatlakların alçıyla doldurulup, üzerinin boyandığını ileri sürdüler.

Köy muhtarı Sait Doğru, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin hâlâ devam ettiği okulun yaklaşık 40 yıllık olduğunu söyledi.

Neredeyse okulun her tarafında çatlak bulunmasının öğrenciler için tehlike oluşturduğunu dile getiren Doğru, "Bu okul 80'li yıllarda yapıldı. Burada 200-250 öğrenci okuyor. Okulumuz hep dökük, çatlaktır. Biz bir okul istiyoruz. öğrencilerimizi nereye göndereceğiz? Allah korusun ufak bir sarsıntıda bu gider. Bu çocukların hakkını kim verecek? Sadece bir ortaokul binası istiyoruz. Bina yıkılmadan buna el atmalarını istiyoruz." dedi.

"Okul yıkılırsa hesabını kim verecek?"

Duruma tepki gösteren velilerden Mehmet Ali Doğru ise "Benim çocuğum bu okulda okuyor. Okul yıkılma tehlikesi yaşıyor. Allah göstermesin, bu okul ufak bir sarsıntıda yıkılırsa bunun hesabını kim verecek? Yetkililerden ricamız bu okulun yıkılıp, yerine yeni bir okul yapılmasıdır. Okulumuzun her tarafı çatlaktır, her an yıkılabilir. Soğutma sistemi olmadığından dolayı yazın okulumuz çok sıcak, kışın da ısıtma sistemi yok. Odun ve kömürle ısıtıyorlar. Bu zamanda böylesi durum olacak iş değildir. Tek isteğimiz yeni okul yapılmasıdır." şeklinde konuştu. (M. Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler