Lise öğrencileri adliye binasını ziyaret etti

Şanlıurfa'da eğitim gören lise öğrencileri, uygulamalı ders programları kapsamında Şanlıurfa Adliyesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Şanlıurfa Turgut özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümünü okuyan öğrenciler, uygulamalı ders programı kapsamında Şanlıurfa Adliyesini ziyaret ettiler.

öğretmenleriyle birlikte adliyeye gelen öğrenciler, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'tan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldılar.

öğrencileri makamında kabul eden Kuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

öğrencilerin adalet bölümünü seçmesini ve bu alana ilginin artmasının kendilerini sevindirdiğini belirten Kuş, "Diğer lise mezunlarına göre bu alanda bir adım öndesiniz. Bundan sonraki hedeflerinizde size ışık tutacaktır. Hâkim, savcı ve avukat olmayı hedefleyin. Hedeflerinizi yüksek tutun. Hukuk fakültesi ve en iyi bölümleri hedefleyerek çok çalışın. Hayata kısa yoldan atılmayı düşünmeyin. Okulu bitirmek için değil, öğrenmek, anlamak ve ülkenize en iyi şekilde hizmet edebilmek için okuyun. Dünya görüşünüzün gelişmesi için de çevrenizde olup bitenleri takip edin. Bu gençlik bizim geleceğimiz. Günlerinizi dolu dolu geçirin. Hayatınızın sonuna kadar isteyerek yapacağınız mesleğiniz olsun. Hedefsiz, amaçsız olmayın. Adliyemizin kapısı herkese açık. Sizler de buraya gelerek bilgi ve birikiminize katkıda bulunabilirsiniz." dedi.

Adliye binasında yer alan birimleri gezerek çalışmaları yerinde gören öğrenciler, hâkim, savcı, avukat ve diğer adliye çalışanlarına sorular sorarak, merak ettikleri konularda bilgi aldılar.

Duruşmaları izleyen öğrenciler, zabıt kâtipleriyle bilgisayarda hızlı yazı yazma hususunda yarışma yaparak, bu konuda tavsiye aldılar. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler