Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Milli iradeye tuzak kuranlar kaybedecek, ikide bir milletin ümüğünü sıkarak sefa sürenler bedel ödeyecek, sefayı millet sürecek." dedi.

Çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, " Milli iradeye tuzak kuranlar kaybedecek, ikide bir milletin ümüğünü sıkarak sefa sürenler bedel ödeyecek, sefayı millet sürecek. Artık partilerin hükümeti değil, milletin, milli iradenin hükümeti, bu milletin büyük çoğunluğunun vicdani ve akli iradesinin oraya yansıdığı bir milli duruşun hükümeti kurulacak." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gaziantep Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü (SGK) yeni hizmet binasının açılışına katıldı.

Müezzinoğlu, SGK İl Müdürlüğünün açılışında yaptığı konuşmada, bu ülkede bundan sonra milletin dediğinin olacağını ve milli iradeye tuzak kuranların kaybedeceğini ifade etti.

Müezzinoğlu, "Bunların tek hedefleri var. İstikrar bozulsun ve peşinden de ekonomi istikrar bozulsun. Ekonomi istikrar bozulursa istedikleri olacak. Faizler yükselecek, enflasyon yükselecek, banka kredi maliyetleri yükselecek, Türkiye'de ekonomi daralacak ve krizler gelecek. Onlar sefa sürecek millet bedel ödeyecek. Şimdi artık biz diyoruz ki millet sefa sürecek, milletin üzerinden geçinenler bedel ödeyecek."dedi.

"Milletin ümüğünü sıkarak sefa sürenler bedel ödeyecek, sefayı millet sürecek"

Bu ülkede bundan sonra milletin dediğinin olacağını ve milli iradeye tuzak kuranların kaybedeceğini ifade eden Müezzinoğlu, "Bizim artık geldiğimiz nokta da 'insanı yücelt ki devlet yücelsin.' İnsanımızı ve milletimizi merkeze alan anlayışla bundan sonraki dönemde diyoruz ki bu ülkede bundan sonra millet ne derse o olacak. Milli iradeye tuzak kuranlar kaybedecek, ikide bir milletin ümüğünü sıkarak sefa sürenler bedel ödeyecek, sefayı millet sürecek. Artık partilerin hükümeti değil, milletin, milli iradenin hükümeti, bu milletin büyük çoğunluğunun vicdani ve akli iradesinin oraya yansıdığı bir milli duruşun hükümeti kurulacak. Yüzde 50'nin üzerindeki bir irade, yeni kurulacak bu sistemi beğenirse devam diyecek, memnun değilse ise beğenemeyip veda ettirecek." ifadelerini kullandı.

"Hayır' diyenler milletten korkuyorlar"

16 Nisan halk oylamasına da değinen Müezzinoğlu, 'Hayır' diyenlerin milleten korktuğunu savunarak, şöyle devam etti:

"‘Hayır' diyenler milletten korkuyorlar. Milli iradenin gücünden korkuyorlar. Çünkü milli irade ne kadar dağılırsa, milli irade ile arka plandan, o dağınıklığından istifade edebilme dönemlerini arıyorlar. Artık o dönem geride kaldı. 16 Nisan akşamı çok farklı bir Türkiye olacak. Yollarda giden bir demokrasi değil, iki de bir tuzak kurulan, vesayet odaklarıyla millete bedel ödetilen bir milli irade değil; aynı otobanda giden yetkiyi, iradeyi almış, milli iradenin gücü ile hızla bu ülkeyi ve milleti asıl medeniyet seviyeleri üzerine götürecek bir milli iradenin güçlü sesleri olacak. Bu güçlü sistemin üzerinde de bu millet kimi layık görüyorsa onun olduğu bir yapı olacak."

2016 yılının Türkiye için oldukça zor bir yıl olduğunu ve bu yılda istihdamdaki ve üretimdeki daralma ve işsizlik oranlarında da artış yaşandığını anlatan Müezzinoğlu, 2017'nin başında çalışma hayatında milli seferberlik başlattıklarını vurguladı.

Müezzinoğlu, "Hiçbir millet bu kadar ağır ihanetlerin, ağır sorunların altından bu kadar güçlü umudunu güçlendirerek, cesaretini artırarak, geleceğe olan yürüyüşünü inatla daha çok büyüterek güçlü bir yürüyüş asla yapamazdı. 2016 yılında bakanlığımı ve Gaziantep'i en çok ilgilendiren konu başlıklarından biri istihdam ve üretimdeki daralma ile işsizlik oranlarındaki artıştı. Biz 2017'nin başında çalışma hayatında milli seferberlikle yeniden bu ülkenin üretiminin, ihracatının, artmasını dünya ekonomisi ile rekabetini de daha güçlü hale getirecek çalışmalar yaptık. Bizim kredi notlarımızla oynayanlar, bizi güvenli bir ülke listelerinden çıkarmaya çalışanlar esasında ekonomimizden korkuyorlar. Milletçe potansiyelimizden korkuyorlar. Genç nüfusumuzdan korkuyorlar. Bunun içinde tuzaklar kuruyorlar." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler