AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimin başarılı olsaydı Doğu ve Güneydoğu’ya biri Ermeni Devleti, diğeri Marksist-Leninist bir Kürt devletinin kurulacağını savundu.

16 Nisan'da yapılacak halk oylaması kapsamında Gaziantep esnafını ziyarette konuşan AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye'nin dört ayrı devlete bölüneceğini savundu.

16 Nisan'da yapılacak olan referandum öncesi çalışmalarını devam ettiren Erdoğan, sanayi bölgesinde bir otomotiv işletmesini ziyaret etti.

Erdoğan, 18 maddeden oluşan anayasa değişikliğinin iki maddesinin çok önemli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Elbette tüm maddeler önemlidir ama asıl iki madde çok daha önemlidir. Diğer maddeler, bunların tamamlayıcısı, müştemilatı pozisyonundadır. Bu iki önemli maddenin birincisi, yeni anayasa ile çift başlılık ortadan kalkacak. Cumhurbaşkanı ile başbakanın yetkisi birleştiriliyor. İkincisi artık koalisyon olmayacak. Sistem buna göre dizayn ediliyor."

"Doğu ve Güneydoğu'ya biri Ermeni, diğeri Marksist Kürt Devleti kurulacaktı"

15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişimi ve Türkiye'nin üzerindeki senaryolara da dikkat çeken Erdoğan, "15 Temmuz'da darbe girişimi oldu. 80 Milyon, doğu batı herkes meydanlara indi, tankların üzerine tırnağıyla, eliyle gitti. 252 tane insanımız şehit düştü, 220 insanımız sakat kaldı. Darbeye karşı millet olarak direndik, kimse kaçmadı. Millet ‘darbe yaptırmayacağız' dedi. Çünkü darbe olunca ne olacağını biliyorlardı. Ne olacaktı? Senaryo hazırdı. İstanbul'a bir tane metropolitan şehir devleti kuracaklardı. Doğu ve Güneydoğu'ya biri Ermeni Devleti, diğeri Marksist Leninist bir Kürt Devleti kurulacaktı. Ege işgal edilecekti. İç Anadolu'da Türkiye devleti olacaktı. Bu haritayı yayınladılar. Hem de çekinmeden. Yayınlayan kim, CIA'nın strateji kuruluşu. Bunların dertleri bizi Irak'a, Suriye'ye çevirmek." dedi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler