Bilecik'te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'te "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, Müslümanların her konuda olduğu gibi adalet konusunda da Hz Muhammed'i örnek almaları gerektiği vurgusu yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe STK temsilcilerinin yanı sora birçok vatandaş katıldı.

Sık sık tekbir ve salâvatların getirildiği etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından grup İkra tarafından mevlit okundu. Daha sonra Hz Muhammed için bestelenen ilahiler seslendirildi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Yusuf Tutak, Hz. Muhammed'in örnek hayatından kesitler sundu.

"Siz iyi bir baba mı olmak istiyorsunuz, dönün peygambere bakın." diyen Tutak, şunu ifade etti: "İyi bir yönetici, tüccar, evlat, komşu mu olmak isteniyor, o zaman dönüp peygambere bakılması gerekiyor. Çünkü Peygamber Efendimiz en güzel örnektir."

Daha sonra Selami Güneş ve küçük kız çocukları Hz. Muhammed için yazılmış ilahileri seslendirdi. Ardından tiyatro ekibi, İbn-i Mesud'un Kâbe'de ilk Kur'an-ı Kerim okuma sahnesini canlandırdı.

Program küçük bir kız çocuğunun, Hz. Muhammed için yazılan '40 yaşındasın' şiirini okumasıyla sona erdi. (Mustafa Bikeç-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler