Sanayi işletmecilerine önemli duyuru

Batman Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sanayi işletmelerin para cezası almamaları için en geç 30 Nisan’a kadar yıllık işletme cetvellerini yaptırmaları uyarısında bulundu.

Batman Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hasan Gül yazılı basın açıklaması yaparak, Sanayi Sicil Belgesine Sahip İşletmelere "Yıllık İşletme Cetveli" ile ilgili duyuruda bulundu.

2016 yılının Yıllık İşletme Cetvellerinin 30 Nisan 2017 tarihine kadar bildirim mecburiyetlerinin bulunduğunu söyleyen Gül, "Bakanlığımızın; https://sanayisicil.sanayi.gov.tr Internet adresinden veya https://www.sanayi.gov.tr/ Internet adresinde 'E-Hizmetler' menüsü içinde 'Sanayi Sicil Bilgi Sistemi' başlıklı bölümden elektronik ortamdan Yıllık İşletme Cetvelleri verilmesi gerekmektedir. İl Müdürlüğümüzde kayıtlı bulunan işletmelerin bahsedilen yükümlülüğü yasal süresi içinde yerine getirmemeleri halinde 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu'nun 9. Maddesi kapsamında İdari Para Cezası uygulanacak olup, işletmelerimizin İdari Para Cezasına maruz kalma durumu ile karşılaşmamaları için 2017 yılı Nisan ayı sonuna kadar "Yıllık İşletme Cetveli" bildirimini gerçekleştirmeleri hususunu önemle hatırlatırız." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler