Eski MİT Müsteşarı Cem Küçük için 'İsrail köstebeği' demişti

Gazeteci Cem Küçük’ün Mavi Marmara'dakiler için haddini aşan kelimeler sarf etmesine, meslektaşları başta olmak üzere birçok kişi büyük tepki gösterdi. Eski MİT müsteşarı Mahir Kaynak, Küçük'e 'İsrail köstebeği' demişti.

Cem Küçük'ün bir TV programında Mavi Marmara'dakiler için 'manyak tipler" ifadesini kullanması, başta gazeteciler olmak üzere, birçok sosyal medya kullanıcısının büyük tepkisini çekti.

Küçük'ün "AK Parti'nin de radikal islamcılarla, Mavi Marmara'daki manyak tiplerle de, kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşmanı... her şeye düşman, kadın ve garip garip tipler var; bunlarla da yolların ayrılması lazım. Bu saatten sonra Tayyip Bey bunları yapacaktır diye tahmin ediyorum. İngiltere ile iyi ama Amerika ile yoluna sokup biraz daha bu işlere bakmamız gerekli diye düşünüyorum." sarf ettiği bu sözler kısa sürede özellikle medya kullanıcılarının büyük tepkisini çekerken kullanıcılar, Küçük'ü özür dilemeye davet etti.

Cem Küçük'ün, haddini aşan ifadelerine bir tepki de Başbakanlık özel Kalem Müdürü Abdulkerim Taş'tan geldi. Taş, Twittter üzerinden ''Mavi Marmara'daki manyaklar ifadesini kullanan hadsiz, amacın ne? Kime hizmet ediyorsun?'' ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın da Küçük'ü eleştirdi. Boynukalın Twitter hesabından, Mavi Marmara'da İsrail askerleri tarafından öldürülen Furkan Doğan'ın fotoğrafını paylaşarak, "Seni 'manyakça' seviyoruz" yazdı.

Sosyal medya üzerinden Küçük'e gösterilen tepkilerden bazıları şöyle:

Nihat Nasır: Ben başkaları gibi sözü ağzımda eğip bükmem. Mavi Marmara kahramanlarına "manyak" diyen alçaktır! Bu alçakları adam yerine koyan da gafildir.

Nihal Bengisu Karaca: Gazze'ye uygulanan ambargoda küçük bir delik açmak için #mavimarmara 'ya binen ve şehit olanlar manyak ise... #nemutlumanyakolana

İsmail Kılıçarslan: Kafadan İsrail düşmanıyım, bu değişmeyecek ve an itibariyle tasfiye edilmeyi bekliyorum. Arz ederim.

Adem özköse: Mavi Marmara'ya zerre sevgi ve saygısı olan herkesi @cemkucuk55 isimli tetikçiye tepki göstermeye çağırıyoruz. Ses ve TÜRKİYE

Serkan Üstüner: Allah şahit Furkan'ın o mübarek yüzü için hem bu dünyada hem öte dünyada hesap vereceksin. @cemkucuk55

Esra Elönü: İman, dava takva zenginlerinin şehadeti, şeref züğürdünün çenesini yorarmış!

Cemile Bayraktar: Kimse üzülmesin, özel aracın arka koltuğunda 15 temmuz geçirenler ne 15 Temmuz şehitlerini ne Mavi Marmara şehitlerini anlayamaz.

Ersin Çelik: İslamcılığı ve İsrail karşıtlığını Erbakan aşıladı bize 2002'den beri de Erdoğan'ın önderliğinde uyguluyoruz. Nokta! Tüm Müslümanların izzet ve şerefini Mavi Marmara'nın güvertesine kazıyanlara bir kez daha selamlar olsun. Şehitlerin ruhları şad olsun.

Cengiz Er: Mavi Marmara şehitlerine 'manyak' diyen meczuba FETö'cü hesaplardan destek yağıyor. Bu herifin kripto olup olmadığı iyi araştırılmalıdır.

Nevzat Çiçek: Şimdi elinizi vicdanınıza koyun İslamcı yazarlar-STKlar Bu sözleri Cem Küçük değil de CHP'li bir gazeteci söyleseydi yeri göğü inletirdiniz.

ömer Turan: Cem Küçük'ün Mavi Marmarayla ilgili açıklaması tek kelimeyle vahim, kabul edilemez, kınıyorum. Cem mırın kırın etmeden özür dilemelidir.

Eski MİT Müsteşarı Kaynak, Küçük için 'İsrail köstebeği' demişti

öte yandan, Eski MİT müsteşarı Mahir Kaynak'ın kızı Deniz Ülke Arıboğan'ın 3 Eylül 2015 yılında attığı ve babasının, Cem Küçük'ü 'İsrail köstebeği' olarak nitelediği tweetler sosyal medya kullanıcıları tarafından hatırlatıldı.

Deniz Ülke Arıboğan, o gün attığı tweetlerde şu ifadelere yer vermişti:

Bir ülke de " KÜÇÜK " adamların boyu uzamaya başladığı zaman, o yerde güneş batıyor demektir.Yeteneksiz köstebekler de adamdan sayılıyor ya!

İstihbarat terminolojisinde köstebek sizden gibi görünür ama karşı tarafın adamıdır. Sizi yanlışa sevk etmekle görevlidir.Truva atıdırlar.

Rahmetli babam yeteneksiz İsrail köstebeği dediği KÜÇÜK adamların bunca adamdan sayılacağını hiç tahmin etmezdi.

Köstebekler küçüktürler mide bulandırırlar. Nihayetinde her zaman devlet tarafından keşfedilip çöpe atılırlar. Devletinize güvenin!" (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler