A A A

LYS başvurularının uzatılması için imza kampanyası başlatıldı

Eklenme : 2017-04-21 09:00

HABER MRK - Referandum nedeniyle LYS başvurularını yapamayan adaylar, ÖSYM Başkanlığına ek süre talebiyle imza kampanyası başlattılar.

LYS başvurularının uzatılması için imza kampanyası başlatıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) ardından Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) başvurular 4 Nisan'da başlayıp, 17 Nisan'da sona ermişti.

16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması nedeniyle başvuru işlemlerini yapamadıklarını savunan bazı adaylar, sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdiler.

Referandumdan sonraki gün okulların tatil olması nedeniyle başvuru harçlarını yatıramadıklarını dile getiren adaylar, ÖSYM Başkanlığına seslerini duyurabilmek için "ÖSYM LYS Başvurusunun Uzatılması İmza Kampanyası" başlattılar.

Hatırlanacağı üzere, Polis Akademisi Başkanlığı, 3-14 Nisan arasında yapılması gereken Polis Meslek Eğitim Merkezine (POMEM) ön başvuru işlemlerini halkoylaması ve yoğun talep nedeniyle 28 Nisan'a kadar uzatmıştı.

Adaylar, POMEM başvurularında olduğu gibi LYS başvurularının da uzatılmasını istediler. (Hamza Adiyaman-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TEOG'un ikinci günkü sınavları yapılacak

TEOG'un ikinci günkü sınavları yapılacak

2017-04-27 08:37:27

8'inci sınıf öğrencilerinin katılacağı TEOG sınavı saat 09.00 itibariyle başlayacak.

Ağrı Milli Eğitimden Afrika ve Suriye'ye yardım projesi

Ağrı Milli Eğitimden Afrika ve Suriye'ye yardım projesi

2017-04-26 18:25:34

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde Afrika ve Suriye’ye yardım toplamak amacıyla başlatılan “Afrika ve Suriye’ye Yardım” projesi kapsamında liselere kumbara dağıtıldı.

"Eğitim sistemini yeniden inşa etmemiz gerekir"

2017-04-26 14:07:51

Bölgenin eğitim sorunuyla değerlendirmelerde bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Fasih Dinç, eğitim sisteminin yeniden inşa edilmesi gerektiğini belirtti.

TÜM HABERLER

"Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ediyor

Prof. Dr. Mahmut Kaya, Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ettiğine dikkat çekerek Kur’an'ın, insanı bir bütün olarak ele aldığını ifade etti.

Şanlıurfa’da "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" etkinliği düzenledi

Şanlıurfa’da gençlere yönelik faaliyetleriyle tanınan Yakubiye-Der, gençlere yönelik "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" isimli etkinlik düzenledi.

Rus savaş gemisi battı

Karadeniz'de Rus savaş gemisi ile canlı hayvan taşıyan bir geminin çarpışması sonucu Rus savaş gemisi battı. Kazada 78 mürettebat tahliye edildi.

DİKA Yönetim Kurulu Mardin’de toplandı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Nisan ayı yönetim kurulu toplantısını Mardin’de gerçekleştirdi.

İdlib'de hava saldırısı: 11 ölü

Suriye'nin İdlib şehrinde düzenlenen hava saldırılarında 11 sivil hayatını kaybetti, 20'ye yakın kişi de yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center