A A A

'Kutlu Doğum'u FETÖ ile ilişkilendiren Türkiye gazetesine yoğun tepki

Eklenme : 2017-04-21 12:58

HABER MRK - Türkiye Gazetesi'nin "Kutlu Doğum" etkinliklerini "FETÖ Projesi" olarak nitelemesi büyük tepki çekti.

'Kutlu Doğum'u FETÖ ile ilişkilendiren Türkiye gazetesine yoğun tepki

Türkiye Gazetesi'nin, "Diyanet Neden Hâlâ sahip Çıkıyor? Kutlu Doğum Bir FETÖ Projesi" başlıklı manşeti büyük tepki çekti.

Türkiye Gazetesi'nden Abdülhakim Arvas'ın imzasıyla yayımlanan haberde, her yıl yüzbinlerin katılımıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinlikleri görmezden gelinerek etkinliklerin "FETÖ Projesi" ve "garabet" olarak nitelendirilmesine başta sosyal medya kullanıcıları olmak üzere birçok kesim tepki gösterdi.

Haberde, Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin, 1989 yılında "Kutlu Doğum Haftası" adı altında yapılmasının kararlaştırıldığı ve teklifin FETÖ'yle yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay ve kapatılan Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne’den geldiği savunuldu.

Halkın Hz. Muhammed'e olan teveccühü bir güne mi sığdırılmak isteniyor?

Kutlu Doğum etkinliklerinin, bilinçli bir şekilde nisan ayının son haftalarına yerleştirildiği iddialarına yer verilen haberde, etkinliklerin sadece Hicri takvime göre Mevlid Kandilinde yapılması gerektiğinin savunulması ise, "Türkiye Gazetesi, Müslüman halkın Hz. Muhammed'e olan sevdasını tek bir güne mi sığdırmaya çalışıyor?" sorularını akıllara getirdi.

Özellikle Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlemiş olduğu ve yüzbinlerin katıldığı etkinliklerin, Müslüman halkın Hz. Muhammed'e olan teveccühünün Nisan ayına dahi sığmadığını apaçık gösterirken "Kutlu Doğum"un sadece bir güne sığdırılma arzusu, haberin bazı dış güçler tarafından "ısmarlama" olarak hazırlandığı yorumlarını beraberinde getirdi.

Sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi

Türkiye Gazetesinin bu haberinin ardından duyarlı sosyal medya kullanıcılarında da tepki gecikmedi. Bazı kullanıcılar, Kutlu Doğum etkinliklerinin FETÖ'yle ilişkilendirilerek yasaklanılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Gelen tepkilerden bazıları şöyle:

Oktay Gümüş: Kağıttan oluşan Türkiye Gazetesi peygamber efendimizi anmayı asla engelleyemez. Türkiye Gazetesi acaba kimin projesidir?

"Redyellow" rumuzlu kullanıcı: Kutlu doğum FETÖ vs. diyen affedersiniz ama tam anlamıyla 'halt' etmiştir. Beğenmediğiniz her şeye FETÖ kulpu takmaktan vazgeçin.

Aydın Binboğa: FETÖ, Kimse Yok mu Derneği aracılığıyla hırsızlık yolsuzluk yaptı diye tüm yardım derneklerini  kapatalım mı? Kutlu Doğum FETÖ projesi deyip efendimizi anlatmaktan vaz mı geçelim?

İbrahim Avcı: Namazın da FETÖ projesi olduğu açıklanırsa şaşırmayın?

HalkınPortalı: Kutlu Doğum Etkinliklerine karşı oluşturulmak istenen FETÖ algısı manşetlere taşındı. Haddini bil.

FETO ile ilişkilendirerek yasak kapsamına alınmak isteniyor

Mustafa Karakaş: Kutlu Doğum FETÖ icadıdır diyenler CAHİLDİR CAHİLDİR CAHİLDİR... FETO'yu tanımamaktadır. FETO'cular şimdiye kadar Peygamber (as)'ı anmak için, O'nu(sav) dünyaya tanıtmak için ne yaptı ki? Peygamber(as) anma etkinliklerini FETO ile ilişkilendirerek yasak kapsamına almak isteyenler. varsayalım ki haklısınız ve bu etkinlikler bir FETO projesi... O halde siz yarın da bir FETO projesi olan türkçe olimpiyatları üzerinden Türkçe'nin yasaklanmasını mı talep edeceksiniz?

Hevidar: Kutlu Doğum, kutlu sevda birilerini fena rahatsız etmiş. Tüm meydanlardan haykıracağız. Allahummesalli ala seyyidina Muhammed.

"Evliya Çelebi" rumuzlu kullanıcı: Neyin peşindesiniz? Kutlu doğumlardan dolayı zindan yatanlar da fetöcü mü? FETÖ'cüler Kutlu Doğum'dan dolayı kumpas kurmuşlardı. (Fırat Arslan- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin’de 218 polis açığa alındı

Mardin’de 218 polis açığa alındı

2017-04-27 17:43:49

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 218 polis, FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alındı.

Akçakale sınırında çatışma sesleri

Akçakale sınırında çatışma sesleri

2017-04-27 17:40:54

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan Tel Abyad sınırından PYD'nin havanlı saldırısında bir askerin yaralandığı belirtilirken çatışmanın sürdüğü ifade edildi.

11 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı

11 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı

2017-04-27 17:21:50

Şanlıurfa’da yeğenini öldürme suçundan aranan bir zanlı, yaklaşık 11 yıl sonra İstanbul’da gözaltına alındı.

TÜM HABERLER

"Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ediyor

Prof. Dr. Mahmut Kaya, Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ettiğine dikkat çekerek Kur’an'ın, insanı bir bütün olarak ele aldığını ifade etti.

Şanlıurfa’da "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" etkinliği düzenledi

Şanlıurfa’da gençlere yönelik faaliyetleriyle tanınan Yakubiye-Der, gençlere yönelik "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" isimli etkinlik düzenledi.

Rus savaş gemisi battı

Karadeniz'de Rus savaş gemisi ile canlı hayvan taşıyan bir geminin çarpışması sonucu Rus savaş gemisi battı. Kazada 78 mürettebat tahliye edildi.

DİKA Yönetim Kurulu Mardin’de toplandı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Nisan ayı yönetim kurulu toplantısını Mardin’de gerçekleştirdi.

İdlib'de hava saldırısı: 11 ölü

Suriye'nin İdlib şehrinde düzenlenen hava saldırılarında 11 sivil hayatını kaybetti, 20'ye yakın kişi de yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center