A A A

Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Eklenme : 2017-04-21 15:51

BATMAN - Batman’da İHH üyeleri ve Mavi Marmara şehit aileleri ile gazileri, bir TV programında Mavi Marmara gazilerine hakaret eden Gazeteci Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunuldu

İHH Batman Şube Başkanlığı, bir televizyon programında Mavi Marmara gazilerine hakaret eden Gazeteci Cem Küçük ile ilgili basın açıklaması yaparak, ardından suç duyurusunda bulundu.

Batman Adalet Sarayı önünde yapılan basın açıklamasına İHH Batman Şube Başkanı Hüseyin Şansi, Mavi Marmara şehit aileleri ile gazileri katıldı.

Burada yapılan basın açıklamasını İHH Batman Şube Başkanı Hüseyin Şansi okudu.

Açıklamasında Cem Küçük'ün hakaret içerikli ifadeleri nedeniyle hesap vermesi gerektiğin söyleyen Şansi, "Türkiye'nin merhametli ve onurlu insanlarının yola çıkardığı ve dünyanın ortak vicdanını da içine alan Mavi Marmara organizasyonuna, yolcularına ve şehitlerine ağır şekilde hakaret eden, ‘Mavi Marmaracıların da İslamcı çizgide olduğu gerekçesiyle FETö gibi tasfiye edilmesi' çağrısında bulunan Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunmak ve bu zihniyeti kınamak için bugün adliyelerdeyiz. Cem Küçük'ün kullandığı ifade ve hakaretlerin amacı Mavi Marmara katılımcıları, şehit ve gazi yakınları ve davaya gönül verenleri, özetle Türkiye Cumhuriyeti toplumunun büyük bir kesimini aşağılamak, hedef göstererek, kasıtlı olarak çarpıtılmış bilgilerle halkı kin ve nefrete sevk edecek bir ayrıştırma ortamı oluşturmaktır." dedi.

TCK 125 ve 216'ncı maddelerini hatırlatan Şansi, Cem Küçük hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması talebinde bulunduklarını aktardı.

Tüm savcıları hızlı ve etkili bir soruşturmayla Küçük'ün hak ettiği cezaya ulaşması için göreve çağıran Şansi, ayrıca Mavi Marmara şehit aileleri ve gazilerinin Küçük hakkında tazminat davası açacakları da kaydetti.

Basın açıklamasının ardından İHH üyeleri ve Mavi Marmara şehit aileleri ile gazileri, adliye binasında Cem Küçük hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. (M.Fatih Akgül- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

2017-07-27 11:24:36

TÜİK, bu yılın Mayıs ayına ait katı yakıtlar istatistiklerini açıkladı. Buna göre, en fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti.

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

2017-07-27 11:16:57

Mardin'in Nusaybin ilçesi kırsalındaki 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bölgenin en büyük köpek bakım evi

Bölgenin en büyük köpek bakım evi

2017-07-27 10:49:37

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde sokak köpekleri getirilerek sağlıklaştırılıyor.

TÜM HABERLER

Çalınan 2'nci motosikletini de kendi çabalarıyla buldu

​Batman'da bir kişi, çalınan 2'nci motosikletini de uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarıyla buldu.

Valilikten yanan 27 binaya ilişkin açıklama

​Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde çıkan yangınla ilgili valilikten yapılan açıklamada, 27 binanın tamamen yandığı bildirildi.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi tüm ümmetin direnişidir"

​İstanbul-Bahçelievler Dayanışma Platformu tarafından Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi.

"Çarpık kentleşme nedeniyle Bitlis'in simgesi beş minare görünmüyor"

​Bitlis'te çarpık kentleşmeye dikkat çeken Vali İsmail Ustaoğlu, plansız yapıların oluşturduğu görüntü kirliliği nedeniyle beş minarenin görülmediğini bu durumun kendisini derinden üzdüğünü söyledi.

Türkiye genelinde eş zamanlı operasyon

Türkiye genelinde, aranan kişilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.
TÜM HABERLER