A A A

Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Eklenme : 2017-04-21 15:51

BATMAN - Batman’da İHH üyeleri ve Mavi Marmara şehit aileleri ile gazileri, bir TV programında Mavi Marmara gazilerine hakaret eden Gazeteci Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunuldu

İHH Batman Şube Başkanlığı, bir televizyon programında Mavi Marmara gazilerine hakaret eden Gazeteci Cem Küçük ile ilgili basın açıklaması yaparak, ardından suç duyurusunda bulundu.

Batman Adalet Sarayı önünde yapılan basın açıklamasına İHH Batman Şube Başkanı Hüseyin Şansi, Mavi Marmara şehit aileleri ile gazileri katıldı.

Burada yapılan basın açıklamasını İHH Batman Şube Başkanı Hüseyin Şansi okudu.

Açıklamasında Cem Küçük’ün hakaret içerikli ifadeleri nedeniyle hesap vermesi gerektiğin söyleyen Şansi,  "Türkiye’nin merhametli ve onurlu insanlarının yola çıkardığı ve dünyanın ortak vicdanını da içine alan Mavi Marmara organizasyonuna, yolcularına ve şehitlerine ağır şekilde hakaret eden, ‘Mavi Marmaracıların da İslamcı çizgide olduğu gerekçesiyle FETÖ gibi tasfiye edilmesi’ çağrısında bulunan Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunmak ve bu zihniyeti kınamak için bugün adliyelerdeyiz. Cem Küçük’ün kullandığı ifade ve hakaretlerin amacı Mavi Marmara katılımcıları, şehit ve gazi yakınları ve davaya gönül verenleri, özetle Türkiye Cumhuriyeti toplumunun büyük bir kesimini aşağılamak, hedef göstererek, kasıtlı olarak çarpıtılmış bilgilerle halkı kin ve nefrete sevk edecek bir ayrıştırma ortamı oluşturmaktır." dedi.

TCK 125 ve 216'ncı  maddelerini hatırlatan Şansi, Cem Küçük hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması talebinde bulunduklarını aktardı.

Tüm savcıları hızlı ve etkili bir soruşturmayla Küçük’ün hak ettiği cezaya ulaşması için göreve çağıran Şansi, ayrıca Mavi Marmara şehit aileleri ve gazilerinin Küçük hakkında tazminat davası açacakları da kaydetti.

Basın açıklamasının ardından İHH üyeleri ve Mavi Marmara şehit aileleri ile gazileri, adliye binasında Cem Küçük hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. (M.Fatih Akgül- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin’de 218 polis açığa alındı

Mardin’de 218 polis açığa alındı

2017-04-27 17:43:49

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 218 polis, FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alındı.

Akçakale sınırında çatışma sesleri

Akçakale sınırında çatışma sesleri

2017-04-27 17:40:54

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan Tel Abyad sınırından PYD'nin havanlı saldırısında bir askerin yaralandığı belirtilirken çatışmanın sürdüğü ifade edildi.

11 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı

11 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı

2017-04-27 17:21:50

Şanlıurfa’da yeğenini öldürme suçundan aranan bir zanlı, yaklaşık 11 yıl sonra İstanbul’da gözaltına alındı.

TÜM HABERLER

"Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ediyor

Prof. Dr. Mahmut Kaya, Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ettiğine dikkat çekerek Kur’an'ın, insanı bir bütün olarak ele aldığını ifade etti.

Şanlıurfa’da "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" etkinliği düzenledi

Şanlıurfa’da gençlere yönelik faaliyetleriyle tanınan Yakubiye-Der, gençlere yönelik "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" isimli etkinlik düzenledi.

Rus savaş gemisi battı

Karadeniz'de Rus savaş gemisi ile canlı hayvan taşıyan bir geminin çarpışması sonucu Rus savaş gemisi battı. Kazada 78 mürettebat tahliye edildi.

DİKA Yönetim Kurulu Mardin’de toplandı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Nisan ayı yönetim kurulu toplantısını Mardin’de gerçekleştirdi.

İdlib'de hava saldırısı: 11 ölü

Suriye'nin İdlib şehrinde düzenlenen hava saldırılarında 11 sivil hayatını kaybetti, 20'ye yakın kişi de yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center