Görmez: Ortaya çıkan haber bir bühtandır iftiradır

Katıldığı televizyon programında Türkiye gazetesinin haberine tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bugün ortaya çakan haberin iftira olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç'un sorularını yanıtladı. Görmez, "Kutlu Doğum Haftası" tartışmalarına son noktayı koydu.

"Kutlu Doğum bir FETö projesi", "Diyanet neden hâlâ sahip çıkıyor" manşetiyle yayımlanan Türkiye gazetesinin bugünkü sayısına Diyanet İşleri Başkanı Görmez sert tepki gösterdi.

Kutlu Doğum Haftası'nın bir FETö projesi olduğu iddialarına tepki gösteren Görmez "Bunu kabul etmek asla mümkün değildir. Bu durum beni ve daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı yapanların tamamını, bütün Diyanet camiasını rencide etmiştir. Çünkü bir bühtandır, bir iftiradır" dedi.

"Kutlu Doğum Haftası FETö projesidir" haberlerinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Görmez, bunun ancak bir akıl tutulmasıyla izah edilebileceğini belirterek, "Bu topluma bu kötülüğü yapan yapıyla hiçbir ilgisi yoktur delil olarak kullandıkları tek delil vardır o da şimdi hapishanede olan eski gazete köşe yazarının yazdığı yalan yanlış bir gazete haberine dayanarak bunu söylüyorlar. Bu haftanın onlar tarafından icat edildiğini, daha da vahimi o ihaneti bu topluma yapan insanın doğum gününü kutlamak için bunu kullandıklarını, diyaneti de bu yönde kullandıklarını iddia etmek doğrusu bir akıl tutulmasıyla izah edebilirim. Bunu kabul etmek mümkün değil." ifadelerini kullandı.

Bu haftanın bidat olarak adlandırılmasının da asla doğru olmadığının vurgulayan Görmez, "27 Nisan bildirilerinin yapamadığını bugün dindar geçinen bazı muhafazakar kardeşlerimizin yapması bizi son derece üzmüştür." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler