A A A

Iğdır’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-24 22:01

IĞDIR - Peygamber Sevdalıları Platformu Iğdır koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Iğdır’da Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Iğdır Koordinatörlüğü tarafından Iğdır Gençlik ve Spor Merkezinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Sunuculuğunu ömer Duman'ın yaptığı program Muhammed Nur Padir'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Peygamber Sevdalıları mevlithan ekibi tarafından Mevlid-i Şerif okundu.

Etkinlik, Grup Vahdet sanatçısı Mehmet Noğay ve Mustafa Yekit, Hz Muhammed üzerine bestelenen ilahi ve ezgiler seslendirmesiyle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan İttihad-ül Ulema üyelerinden Molla Ali Aslan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Hak ve adalet temalı etkinlikte Allah'ın Hz Muhammed aracılığıyla yeryüzüne getirdiği dava ile zalimlerin zulümlerini yok ettiğini belirten Aslan, "İslam davası adalet üzerine kurulu bir dindir. Tarih boyunca beşeri sistemler zulüm etmişlerdir. Nemrutların, Firavunların ve onlardan sonra gelen zalimlerin hayatlarına ve de devletlerine bakın, hiçbir yerde adaleti bulamazsınız. Allah bir Peygamberi gönderişiyle onların pisliklerini silip süpürmüştür. Onların namların insanlık defterinden silinmiştir." dedi.

İslam dinini karalamaya çalışanlara itibar edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Aslan, "Her kim İslam dini katı dindir diyorsa, yalan söylüyor. Çünkü bizim kitabımızın başına Bismillahirrahmanirrahim geçiyor. O merhametin en büyük tecellisidir. Eğer adaletten ve merhametten bahsediliyorsa bütün kainat merhameti Hz. Resulullah'dan alıyor." ifadelerini kullandı.

Peygamber Sevdalıları Platformunun daha önce yapmış olduğu Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Iğdır'da dereceye girip birinci olan Yunus Emre Yılmaz'a ödül verildi.

Program kız çocukları tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerin ardından sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/YMnUgTbLJCEYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Mardin'de bin 961 uyuşturucu hap ele geçirildi

​Mardin'de yolcu minibüsünde yapılan aramada bir şüphelinin üzerinden bin 961 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Şırnak’ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta PKK'den kaçan 6 kişinin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.
TÜM HABERLER