Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, Müslümanların her konuda olduğu gibi adalet konusunda da Hz. Muhammed'i örnek almaları gerektiği vurgusu yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte mevlithanlar tarafından mevlidi şerif okundu. Daha sonra Selami Güneş, ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Kutlu Doğum etkinliğinin açılış konuşmasını platform adına Rahmetullah Durgun yaptı. Durgun, Hz. Peygamber'in mesajını bayrak yapmayan toplulukların bedbaht olduğunu söyledi.

En büyük hedeflerinin Hz. Peygamber'in hayatını okumak, okutmak ve yaşamak olduğunu belirten Durgun, "Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal huzuru tesis etmek için hak ve adalet rehberi Hz. Muhammed'in ahlakına başvurmalı ve bu güzel ahlakı her alana hâkim kılmalıyız. En büyük hedefimiz onu okumak, okutmak ve yaşamaktır. Yapılan çalışmalardaki amacımız Rabbimizin rızasını kazanmaktır. Bizler biliyoruz ki Hz. Muhammed'in sünnetinin girmediği ev haraptır. Onun mesajını bayrak yapmayan topluluk bedbahttır. Onun çağrısı diğer çağrılar gibi değildir. Onun çağrısı ölü kalpleri diriltir, mazlumları rahatlatır." dedi.

"Peygamberimizden bahsetmek sadece nisan ayına has bir durum değil"

Daha sonra katılımcılara hitap eden İsa Güvendik Hoca ise Hz. Muhammed'in örnek hayatından kesitler sundu.

"Biz onu her gün anıyor, anlatıyoruz"

Hz. Muhammed'den bahsetmenin sadece nisan ayına has bir durum olmadığını, onun her gün anıldığını vurgulayan Güvendik, şunları söyledi: "Allah nasip etti, nisan ayında Efendimizi anmak için bir araya geldik. Kimisi ondan bahsedecek, kimisi anlatacak, kimisi onun için bestelenen ilahiler seslendirecek, kimisi de gelip onun hayatından kesitler dinleyecek. Belli ki herkes Peygamber Efendimiz için bir araya gelmiş. Ama Peygamber Efendimizi anmak, ondan bahsetmek sadece nisan ayına has bir durum değildir. Eğer öyleyse de olmaması lazım. Peygamber Efendimize salavatı her namazımızda getiririz. Biz onu her gün anıyor, anlatıyoruz. Her gün evlerimizde, çocuklarımıza Peygamber Efendimizi anlatırız ama biz onu birlikte anmak ve anlatmak istiyoruz."

Güvendik, Hz. Peygamber'in hayatının asırlardır anlatılmasına rağmen bitirilemediğini sözlerine ekleyerek, "Peygamber Efendimizi bin 400 yıldır anıyor, anlatıyoruz. Ne anlatanların onu anlatmaya güçleri yetti ne de onu dinleyenler dinlemeye doydu. Bu yıl da nasip olursa nisan ayı boyunca onun hak ve adalet rehberi olduğunu anlatacağız." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından kız çocukları, Hz. Muhammed için yazılan ilahileri seslendirdiler. Kutlu Doğum etkinliği okunan dua ile sona erdi. (Mustafa Bikeç-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler