Şırnak’ın Silopi ilçesinde polis zırhlı aracının bir eve çarpması sonucu yatağında uyuyan 2 kardeşin hayatını kaybettiği kazayla ilgili İnsan Hakları Cemiyeti bir açıklama yaptı.

Silopi'nin Karşıyaka Mahallesi'nde polis zırhlı aracı bir evin duvarına çarpması sonucu meydana gelen kazada 2 kardeşin hayatını kaybettiği kazayla ilgili İnsan Hakları Cemiyeti açıklama yaparak konun aydınlatılması gerektiğini belirtti.

Alkollü olduğu iddia edilen polis zırhlı aracın sürücüsü, dün gece saat 23.50'de Karşıyaka Mahallesi 715'inci Sokak'ta bulunan bir eve çarpması sonucu yatağında uyuyan Muhammet (7) ve Furkan (6) Yıldırım kardeşlerin hayatını kaybetmesi olayının aydınlanılması gerektiğini belirten İnsan Hakları Cemiyeti konuyla ilgili Facebook ve Twitter hesabından açıklama yaptı.

Duygusal tahribatlara yol açan olayın aydınlatılması gerektiği belirtilen açıklamada, "Silopi'de alkollü oldukları iddia edilen polislerin kullandığı zırhlı aracın girdiği evde iki masum çocuğun ölümüyle sonuçlanan ve bölge halkında duygusal tahribatlara yol açıp nabzı yükseltecek olan bu olay yetkililer tarafından derhal aydınlatılmalıdır." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler