A A A

Peygamber Sevdalısı Romanların Kutlu Doğum Coşkusu

Eklenme : 2017-05-07 15:36

ADANA - Adana'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Roman Mahallesi’nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine mahalleli Romanlar yoğun ilgi gösterdi.

Peygamber Sevdalısı Romanların Kutlu Doğum Coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğü, Yüreğir ilçesine bağlı Akıncılar (Romanlar) Mahallesi'nde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi. "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (SAV)" temasıyla gerçekleştirilen programa mahalleli Romanlar yoğun ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Demirciler (Romanlar) Mescidi cemaatinden Erdem Demirkol'un yaptığı program, Murat Demirkol Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Etkinlik, Kervan İlahi Grubu'nun Hz. Peygamber'e atfen yazılmış eserleri seslendirmesiyle devam etti. Türkçe mevlid-i şerifin de okunduğu programda, hep bir ağızdan tekbir ve salâvatlar getirildi.

Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Orhan Erkuş, Hz. Muhammed'e muhabbet ve tabi olmanın önemini anlattı.

Hz Muhammed'in ümmetine çok düşkün olduğuna değinen Erkuş, "Ümmetim, ümmetim… diyerek sabahlara kadar ağlayan bir Peygamberimiz var bizim. Bizim de Peygamberimizin kıymetini bilmemiz lazım. Kim Hz. Peygamber'in eteğine yapışmışsa, kim O'nun davasına sahip çıkmışsa Allah o kimseyi bu dünyada da aziz kılmış, ahirette de aziz kılmıştır." diye belirtti.

Hz. Muhammed'i sevmenin, O'na tabi olma ile gerçekleşeceği vurgusunu yapan Erkuş, O'na tabi olmanın da; O'nun getirdiğini alma, sakındırdığından da uzaklaşma ile olacağını söyledi.

Kızların diri diri gömüldüğü cahiliye döneminden de bahseden Erkuş, kadınlardan kölelere kadar herkesin, gerçek anlamda hak ve adalete Hz Muhammed ile kavuştuklarını belirtti.

Konuşmasında İslam'a göre üstünlüğün ırk, soy ve mal ile değil takva ile olduğuna dikkat çeken Erkuş, "Bakın Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler, Romanlar bütün insanlık, ne zaman ki Muhammed aleyhi selama tabi olmuşsa, O'nun davasına sarılmışsa Allah onları zilletin içerisinden çıkarmış, Allah onları müşerref ve muazzez kılmış." diyerek İslam'ın insana kattığı değeri anlattı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır’da "Kudüs" temalı resim sergisi

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde HÜDA PAR Silvan ilçe gençlik kolları tarafından “Kudüs” temalı resim sergisi açıldı.

Diyarbakır'ın konut sağlamlığındaki hali içler acısı

Diyarbakır'da yıkılma tehlikesi bulunan yapıların sayısının son yıllarda artması dikkat çekerken, bu yapıların denetiminde ihmal olduğu belirtiliyor.

Umut Kervanı yetim çocukları bayram öncesi sevindirdi

Umut Kervanı, İstanbul Esenler’de 17 yetimi giydirerek bayram sevinçlerine ortak oldu.

Işık ihlali kazaya neden oldu: 4 yaralı

Batman'da kırmızı ışık ihlali yaptığı belirtilen kamyonetin, minibüsle çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.

"Bingöl’de 10 bin doğalgaz abonesi hedeflenmektedir"

​Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2017 yılı sonu itibariyle doğalgaz aboneliğinde 10 bin kişi hedeflediklerini söyledi.
TÜM HABERLER